Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Żabka chce mieć najwięcej sklepów autonomicznych na świecie

Pod szyldem Żabka Nano działa już 50 placówek. Żabka jest obecnie największym operatorem sklepów autonomicznych w Europie, ale ma ambicje zostać największym operatorem tego typu na świecie.
Reklama

Żabka Nano - projekt sieci Żabka, którego misją jest upraszczanie zakupów dzięki technologiom, liczy na zmianę na rynku retail i jest obecnie największym operatorem sklepów autonomicznych w Europie, posiadając już 50 punktów i ma ambicje zostać największym operatorem tego typu na świecie. Sklepy zlokalizowane są już m.in. na siłowniach, biurowcach, a niedługo także w akademikach czy szpitalach.

Żabka Nano z nagrodami za nowatorski koncept

Żabka Nano została w ostatnim czasie dwukrotnie uhonorowana nagrodami za swój nowatorski koncept. Sieć została doceniona przez jury i uczestników konferencji zorganizowanej przez Uniwersytet DWBW w niemieckim Heilbronn, otrzymując nagrodę Retail Innovation Leader 2022 w kategorii Smart Stores, jak również została jednym z laureatów PropTech Festival 2022.

– Bardzo cieszymy się z kolejnych nagród dla konceptu Żabka Nano. Są one dla nas dowodem na to, że nasz ambitny projekt jest trafną inwestycją, zauważaną i docenianą nie tylko przez klientów, ale także przez branżę. Mam nadzieję, że nie raz jeszcze zaskoczymy rynek kolejnymi innowacyjnymi rozwiązaniami – skomentował Tomasz Blicharski, wiceprezes zarządu, dyrektor zarządzający Żabka Future.

 

 

Żabka Nano -co to za sklep?

Żabka Nano wykorzystuje innowacyjną metodę autoryzacji i płatności za zakupy, wdrożoną we współpracy z Adyen. Wstęp do placówki możliwy jest przy wykorzystaniu karty płatniczej – klient przed wejściem do Żabki Nano przykłada ją do terminala. Przy pierwszej wizycie podaje numer telefonu, na który otrzyma SMS z potwierdzenia zakupów. Po wykonaniu tej czynności, drzwi otworzą się automatycznie. Gdy klient będzie już w środku, zakupy zajmą mu tylko chwilę – wystarczy, że weźmie z półki wybrane produkty i wyjdzie. Zamontowany w Żabce Nano system kamer, wykorzystujący algorytmy m.in. machine learning, rozpozna zdjęte z półek produkty, naliczy odpowiednią kwotę, po czym automatycznie sfinalizuje płatność za pomocą wykorzystanej przy wejściu do Żabki Nano karty płatniczej. System nie identyfikuje klientów, nie zapamiętuje również obrazu, co gwarantuje pełne zachowanie prywatności i bezpieczeństwo.

Żabka Nano - gdzie znajdują się sklepy?

Obecnie działa 50 Żabek Nano, które są zlokalizowane w Gdańsku, Katowicach, Krakowie, Piasecznie, Plewiskach, Poznaniu, Sopocie, Warszawie i Wrocławiu. Sklepy działają w kilku formatach, takich jak samodzielne kontenerowe automaty sprzedażowe, tradycyjne punkty brick-and-mortar czy store-in-the-store.

 

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum