Reklama
Partner serwisu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Żabka otworzyła 90 sklepów sezonowych. Trzy lata temu miała ich 12

Otworzyliśmy 90 sklepów sezonowych dla urlopowiczów wypoczywających w miejscowościach nad Bałtykiem i w innych lokalizacjach atrakcyjnych turystycznie - pochwaliła się Żabka.
Reklama

Jak wyjaśnia sieć, sklepy sezonowe to nie tylko wygodne zakupy w trakcie urlopu, ale także możliwość dodatkowego rozwoju i przychodu dla  franczyzobiorców. Ten model się sprawdza - co roku z uwagi na duży potencjał, kilka sklepów sezonowych zostaje sklepami stałymi. Dzięki temu klienci nadal mają dostęp do naszych produktów i usług, a franczyzobiorcy mogą rozwijać swój biznes z Żabką.

Sklepy sezonowe Żabki: 92 w 2022 r., 52 w 2020 r.

Sklepy te są czynne w standardowych godzinach, między 6:00 a 23:00 i będą funkcjonowały do września.

Przypomnijmy, że latem 2021 r. sieć postawiła 80 sklepów sezonowych. Rok wcześniej - 52. W 2019 r. sieć mówiła o 12 sklepach sezonowych.

Pierwsze modułowe sklepy sezonowe sieci Żabka powstały nad morzem – w Międzywodziu i Międzyzdrojach – w 2016 roku.

W tym roku sezonowe Żabki po raz pierwszy powstały w nadbałtyckich wsiach: Trzęsaczu, Bobolinie oraz Dąbkach (wszystkie woj. zachodniopomorskie) oraz nad zalewami: Siemianówka w Nowej Łuce (woj. podlaskie) i Sielpia w Sielpi Wielkiej (woj. świętokrzyskie). Sklepy w tym koncepcie funkcjonują także nad jeziorami, np. Mikołajskim w Mikołajkach (woj. warmińsko-mazurskie) czy Białym w Okunince (woj. lubelskie). Są to zarówno placówki stacjonarne, jak i te zlokalizowane w specjalnie postawionych pawilonach.

– Modułowe placówki to komfortowe i bezpieczne punkty handlowe, w pełni klimatyzowane, dzięki czemu nasi klienci – w drodze na plażę czy podczas spaceru – mogą zrobić w nich codzienne, szybkie zakupy. W trosce o ich wygodę w sklepach sezonowych zwiększyliśmy także liczbę dostaw – są one realizowane codziennie, 7 dni w tygodniu, a w niektórych lokalizacjach nawet dwa razy dziennie. W części lokalizacji zwiększyliśmy także liczbę kas oraz uruchomiliśmy dodatkowe kasy mobilne – mówi Przemysław Kijewski, dyrektor ds. operacyjnych Żabka Polska.


Coraz więcej sezonowych Żabek nad jeziorami i zalewami

Sieć rozwija koncept, otwierając kolejne placówki sezonowe także nad jeziorami – działają one w miejscowościach Jedwabno, Mikołajki, Ruciane Nida (wszystkie w woj. warmińsko-mazurskim) oraz Okuninka i Zwierzyniec (obie w woj. lubelskim). W tym roku sezonowe Żabki po raz pierwszy zawitały także do miejscowości położonych nad zalewami. Znaleźć je można w Sielpi Wielkiej nad zalewem Sielpia (woj. świętokrzyskie) oraz w Nowej Łuce nad zalewem Siemianówka (woj. podlaskie). Chcąc być jak najbliżej klientów, także podczas wakacji, sieć Żabka nieustannie poszukuje kolejnych, atrakcyjnych lokalizacji.

 – Prowadzenie sezonowej Żabki w miejscowości letniskowo-turystycznej to dla mnie zupełnie nowe, ale bardzo ciekawe wyzwanie. Nad zalewem Siemianówka rozkwita ostatnio agroturystyka, więc w sklepie w Nowej Łuce mamy wielu klientów – młodzież, rodziny z dziećmi, osoby starsze. Wszyscy bardzo się cieszą, że dzięki Żabce wreszcie mają na miejscu sklep, w którym mogą znaleźć wszystko, co niezbędne w trakcie wakacyjnego wypoczynku. Lokalizacja przy samej plaży jest atrakcyjna także dla pracowników sklepu, którzy po swojej zmianie mogą skorzystać z odpoczynku nad wodą – mówi Anna Miłek, franczyzobiorczyni prowadząca sklep sezonowy w Nowej Łuce.

Grupa Żabka w liczbach

5,3 mld zł wartości dodanej w polskiej gospodarce
Blisko 3 miliony klientów korzystających dziennie z usług Grupy Żabka
Ponad 8 milionów pobrań aplikacji Żappka
Blisko 12,4 mld zł przychodu ze sprzedaży
Ponad 8300 sklepów

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum