Reklama
Partner serwisu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Żabka z projektem za 340 mln zł. Pożyczka z EBOR zatwierdzona

Żabka Polska wystąpiła do EBOR o pożyczkę w wysokości 75 mln EUR. Środki mają być przeznaczone na program tzw. zielonej transformacji. Wniosek został zatwierdzony.
Reklama

Kredyt ma wesprzeć finansowanie programu inwestycyjnego Żabki, w tym inwestycji w centrum dystrybucyjne BREEAM Excellent i sklepy niskoemisyjne, a także w technologie e-mobilności i minimalizacji odpadów spożywczych. Projekt będzie również promował transformację cyfrową wśród franczyzobiorców spółki.

Koszt tego projektu to aż 340.000.000,00 zł. Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju pożyczy spółce całość kwoty. Decyzja ma zapaść 9 czerwca.

Projekt uważa się za zgodny z celami porozumienia paryskiego.

EBOR inwestuje w Żabkę

Przypomnijmy, w 2017 r. pisaliśmy, że Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju zainwestuje do 25 mln euro w sieć Żabka. Fundusze miały zostać przeznaczone na innowacje ekologiczne.

Żabka to sieć małych i wygodnych sklepów. Przez 23 lata obecności na polskim rynku firma ugruntowała pozycję lidera segmentu modern convenience. Sieć liczy ponad 8 tys. sklepów. 

Plany rozwoju firmy są ambitne. Tomasz Suchański mówił, że sieć chce otwierać 1000 sklepów rocznie. Firma inwestuje też w technologie mobilne oraz przejęcia. W 2021 roku spółka przejęła firmy cateringowe Maczfit i Dietly.pl. Niedawno, poprzez start-up Lite e-Commerce, weszła w rynek ultraszybkich dostaw. 21 października w Warszawie zadebiutowała aplikacja Jush, w której zakupy, od złożenia zamówienia do przybycia kuriera, mają trwać do 15 minut. W lutym firma zainwestowała w start-up Mięsna Paczka.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum