Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Żabka zainteresowana alternatywnymi źródłami białka

Innowacyjne produkty spożywcze, alternatywne źródła białka czy rozwiązania wspierające recykling i wielokrotne użycie. To tylko niektóre z obszarów programu akceleracyjnego Foodtech Lab, uruchomionego przez Grupę Żabka.
Reklama

Projekt skierowany jest do startupów z całej Europy, a najbardziej innowacyjne firmy będą mogły zrealizować pilotażowe wdrożenia swoich rozwiązań w ramach ekosystemu Grupy Żabka. Rekrutacja trwa do 30 listopada. 

Venture Studio dla Żabka Polska 

Grupa Żabka chce budować partnerstwa na rzecz pozytywnej zmiany oraz wspierać innowacyjność, dlatego aktywnie poszukuje partnerów oferujących rozwiązania wspierające transformację ekosystemu convenience. Robi to poprzez Venture Studio, które działa w jej ramach, i poszukuje rozwiązań dających nowe perspektywy rozwoju dla całej Grupy Żabka. Venture Studio wyszukuje startupy w oparciu o bieżące potrzeby biznesu, ale również na podstawie trendów i insightów konsumenckich. Pomagają w tym programy akceleracyjne - 18 października wystartował Foodtech Lab, kolejna po Startup Impact Program i Żabka Future Lab inicjatywa skierowana do młodych przedsiębiorstw. 

 – Prowadzenie zdrowego i zrównoważonego styl życia, zapobieganie marnotrawieniu żywności czy optymalne wykorzystanie zasobów, to wyzwania wpisujące się w Strategię Odpowiedzialności Grupy Żabka. Dlatego powołaliśmy program akceleracyjny Foodtech Lab, aby dać szansę twórcom takich rozwiązań na rozwój swoich produktów lub usług w ekosystemie Grupy. Chcemy, by wspólnie z nami ułatwiali klientom zmianę codziennych nawyków na lepsze – mówi Karol Gajewicz, Head of Venture Studio, Grupa Żabka.

 Obszary poszukiwań Żabki

Do programu mogą się zgłaszać startupy oferujące rozwiązania takie jak: Innowacyjne produkty spożywcze (nowe produkty spożywcze wykorzystujące innowacyjne składniki i źródła białka), Alternatywne źródła białka (zamienniki roślinne, białka pochodzące z fermentacji, mikroorganizmów i insektów), Lab-grown meat (mięso in vitro, mięso hodowane, mięso wolne od okrucieństwa, inżynieria tkanek), Żywność funkcjonalna (produkty wzbogacone o innowacyjne, funkcjonalne składniki), Opakowania (rozwiązania wspierające recykling i wielorazowość, opakowania inteligentne i ekologiczne), Zarządzenie marnotrawstwem żywności (zarządzanie i przetwarzanie odpadów, monitorowanie terminów przydatności), Technologie przetwarzania żywności (innowacyjne rozwiązania technologiczne w przetwarzaniu żywności), Produkcja żywności (innowacyjne rozwiązania technologiczne w produkcji żywności) oraz Aplikacje konsumenckie (aplikacje modyfikujące sposób interakcji konsumentów z branżą spożywczą).

Grupa Żabka oferuje możliwość wdrożenia produktu lub rozwiązania na dużą skalę, dzięki sile ekosystemu, który tworzy. Dla najlepszych startupów, które Grupa zaprosi do współpracy, przewidziane są testy konsumenckie, komercyjny pilotaż, a nawet wsparcie finansowe na dalszy rozwój. Dodatkowo startupy mogą liczyć na dostęp do laboratorium sensorycznego, wsparcie eksperckie oraz liczne okazje do nawiązywania kluczowych w tej branży relacji.

 Zgłoszenia do programu można wysyłać do 30 listopada na stronie foodtechlabprogram.com. 

 

 

- W Grupie Żabka nieustannie poszukujemy nowych źródeł innowacji i pracujemy nad rozwojem usług skierowanych do naszych klientów, aby realizować misję tworzenie wartości poprzez upraszczanie ludziom życia. Dlatego poszukujemy rozwiązań skracających czas, który klient musi spędzić w sklepie, jednocześnie umożliwiając zaspokojenie wielu potrzeb w jednym miejscu, choćby przez oferowane usługi - tłumaczył niedawno Tomasz Suchański, prezes sieci.

Na koniec 2021 roku w ramach Grupy Żabka funkcjonowało 7954 sklepów w całej Polsce. Przychody Grupy to prawie 12,5 mln zł a zysk netto to prawie 511 mln zł.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum