Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Żabka ze sprzedażą powyżej 10 mld zł awansuje na "Liście 500" o 23 miejsca

Spółka Żabka Polska, właściciel sieci sklepów typu convenience, zajęła 29. miejsce w rankingu przygotowanym przez redakcję dziennika „Rzeczpospolita” – Lista 500 największych polskich przedsiębiorstw. Dzięki wzrostowi sprzedaży netto firma awansowała o 23 pozycje rdr., co czyni ją wiceliderem awansu w pierwszej setce zestawienia.
Reklama

Lista 500, przygotowana po raz 22., obejmuje największe firmy w Polsce, uszeregowane według wielkości przychodów za poprzedni rok. W tegorocznym zestawieniu Żabka Polska umocniła swoją pozycję, odnotowując awans z 52. na 29. miejsce. W ubiegłym roku sprzedaż netto spółki wzrosła o 23,2 proc. w porównaniu z rokiem 2018 i wyniosła ponad 10 mld zł.

– Tegoroczny awans w zestawieniu największych firm w Polsce to efekt naszych inwestycji w rozwój sieci Żabka. W 2019 roku otworzyliśmy 650 nowych sklepów, zarówno w dużych aglomeracjach, jak i mniejszych miejscowościach. Zmodernizowaliśmy ok. 1,6 tys. placówek. W grudniu świętowaliśmy uruchomienie 6000 sklepu. Co niezwykle ważne, zanotowaliśmy także kilkudziesięcioprocentowy wzrost liczby podpisanych umów franczyzowych. W tym roku, mimo pandemii zakładamy dalszy rozwój sieci, otwarcie szóstego już centrum logistycznego oraz intensyfikację pracy nad rozwiązaniami technologicznymi, które usprawniają naszą działalność – mówi Tomasz Suchański, prezes zarządu Żabka Polska.

Lista 500 przygotowana przez „Rzeczpospolitą" to najpełniejsze i najstarsze na rynku zestawienie największych polskich firm. Najnowsza edycja powstała na podstawie wyników za 2019 r. Suma przychodów firm ujętych w zestawieniu przekroczyła 1,6 bln zł, co jest odzwierciedleniem kolejnego udanego roku dla polskiej gospodarki.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum