Reklama

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Zakupy internetowe za granicą tańsze niż w Polsce

Z badania przeprowadzonego przez międzynarodowy ośrodek badawczy IPSOS dla PayPal wynika, że ponad 70 proc. Polaków kupuje towary przez internet, a 16 proc. zamawia je zagranicą. Jako główny powód kupowania online za granicą wymieniają oni niską cenę (48 proc.), oraz większy wybór towarów (45 proc.).
Reklama
PayPal sprawdził, gdzie polscy użytkownicy mogą kupić markowe produkty najtaniej. Badania uwzględniły popularne sklepy internetowe w USA, Niemczech, Rosji, Chinach i niektórych krajach europejskich. Z analizy przeprowadzonej przez PayPal w najpopularniejszych sklepach internetowych w wymienionych krajach wynika, że w 2013 roku oferowały one ceny niższe niż ich polskie odpowiedniki.

Pod koniec ubiegłego roku Wielka Brytania stała się jednym z najpopularniejszych miejsc zakupów internetowych wyprzedzając zarówno USA jak i Chiny. W Europie często odwiedzano także niemieckie sklepy wirtualne. Z wewnętrznych danych PayPal wynika, że w ostatnim roku najbardziej wzrosły płatności wysłane przez polskich użytkowników do sklepów online w Wielkiej Brytanii (wzrost o 32 proc.), Niemczech (wzrost o 27 proc.), USA (18 proc.) i Chinach (16 proc.).

Polscy klienci sklepów internetowych mogą uzyskać najlepszą cenę głównie w Stanach Zjednoczonych i Niemczech, w zależności od kategorii danego produktu. Polacy, którzy robią zakupy w USA mogą kupić elektronikę o 35 proc., a ubrania nawet o 55 proc. taniej niż w rodzimych sklepach. Gry i zabawki są 50 proc. tańsze, a dokładnie jedną czwartą mniej zapłacimy tam za kosmetyki.

Na niemieckim rynku, gry i zabawki są dostępne za już za połowę ceny obowiązującej w polskich sklepach, odzież jest do 52 proc. tańsza, podczas gdy za produkty z działu elektroniki lub kosmetyków zapłacimy o około 16 proc. mniej niż w Polsce.

Wielka Brytania oferuje konkurencyjne ceny odzieży (prawie 65 proc. taniej niż w Polsce), oraz oszczędności na kosmetykach (16 proc.), grach i zabawkach (33 proc.) oraz elektronice (27 proc.). Chińskie e-sklepy pozwalają zaoszczędzić do 55 proc. na elektronice i 57 proc. na grach. Towary zakupione na terenie Unii Europejskiej nie podlegają ocleniu. W Polsce za zakupy poniżej 150 euro (ok. 630 zł) nie zapłacimy cła, a jedynie 23 proc. podatku VAT.

Przesyłki o wartości do 45 euro mogą dodatkowo zostać zwolnione z podatku VAT. Dotyczy to niewielkich paczek, które oznaczone są jako prezent i nie służą do użytku handlowego.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum