Reklama

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Zakupy w Biedronce zrobi w 2012 r. ponad miliard klientów

W tym roku w sklepach Biedronka zakupy zrobi rekordowa liczba Polaków. Jak dowiedział się serwis portalspozywczy.pl placówki sieci w 2012 r. odwiedzi ponad miliard klientów z kraju i zagranicy.
Reklama

Jak wynika z danych firmy Jeronimo Martins Polska, do której należy Biedronka jeszcze 12 lat temu, gdy na rynku działało ok. 590 sklepów sieci, odwiedzało je ok. 155 mln klientów rocznie. Dziesięć lat później w roku 2010 r. w 1650 sklepach sieci zakupy robiło już 797 mln kupujących, w ubiegłym roku gdy liczba placówek wzrosła do ponad 1870 na zakupy w sklepach portugalskiego operatora zdecydowało się 926 mln osób.
Jak wynika z prognoz firmy Jeronimo Martins Polska, w tym roku ponad 2000 sklepów Biedronki odwiedzi o ponad 74 mln kupujących więcej niż rok wcześniej, tym samym zostanie przełamana rekordowa granica ponad miliarda klientów z kraju i z zagranicy, którzy odwiedzili placówki największego dyskontera w Polsce.

To oznacza, że jeśli wzielibyśmy pod uwagę jedynie mieszkańców Polski, to w 2012 r. każdy Polak (z liczącej ponad 38,5 mln osób populacji) odwiedził sklep Biedronki ok. 26 razy.

Przedstawiciele Jeronimo Martins Polska są zadowoleni z wyników Biedronki. - Na sukces i popularność sieci Biedronka w Polsce składa się wiele elementów. Wśród nich najważniejsze są: wysoką jakość, niskie ceny i unikatowy asortyment, na który w większości składają się polskie produkty - komentuje Alfred Kubczak, dyrektor ds. relacji zewnętrznych Jeronimo Martins Polska S.A.
I dodaje: - Istotna jest także umiejętność odpowiedniej komunikacji z klientami oraz zdolność szybkiego i elastycznego dostosowania się ich potrzeb. Każdego dnia staramy się przekuwać wiedzę dotyczącą preferencji klientów na to, co znajdą na naszych półkach. Cieszymy się, że nasz format, sprawdza się i jest doceniany.
Przypomnijmy, że właściciel sieci Biedronka chce w ciągu najbliższych trzech lat zainwestować w rozwój 2,5 mld euro, z tej kwoty aż 70 proc. trafi na rozwój sieci w Polsce. Tylko w 2012 r. firma chce otworzyć na naszym rynku ok. 250 nowych sklepów. Dzięki takim inwestycjom portugalski operator planuje do 2015 r. zwiększyć o 50 procent ilość sklepów w naszym kraju, osiągając liczbę 3000. Wówczas Biedronka będzie stanowić 80 procent sprzedaży grupy. W tej chwili sprzedaż Biedronki stanowi 61 procent całej sprzedaży Jeronimo Martins. Jednocześnie Grupa spodziewa się w najbliższych trzech latach dwucyfrowego wzrostu sprzedaży rocznej.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum