Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Zalando rozszerza usługę dostaw tego samego dnia

Zalando – główny niemiecki e-sprzedawca odzieży i obuwia – rozszerzył pilotażowy projekt dostaw tego samego dnia. Po udanych testach w Kolonii i Bonn, które trwały od września 2015 roku, usługa zostanie wdrożona w dziesięciu kolejnych niemieckich miastach.
Reklama

Firma napisała na swoim blogu: „W związku z tym, że pierwsze informacje zwrotne dotyczące wprowadzanego rozwiązania są bardzo pozytywne, rozszerzyliśmy nasze testy o następujące miasta: Bochum, Bottrop, Düsseldorf, Duisburg, Essen, Gelsenkirchen, Gladbeck, Herne, Mühlheim i Oberhausen”. Tak jak darmowa dostawa i zwroty – które są częścią polityki Zalando – usługa dostaw tego samego dnia, obsługiwana przez Liefery, obecnie również jest bezpłatna. Nie jest jeszcze jasne czy będzie ona darmowa także w przyszłości. Zalando wyjaśnia, jak działa nowe rozwiązanie: „Wybieramy losowo klientów w poszczególnych miastach, których zaskoczymy ‘ulepszeniem’. Dostaną oni wiadomość, około godziny 16.00, że otrzymają zamówiony towar jeszcze tego samego dnia w godzinach 19:00-21:00. Dlatego pozostajemy w ścisłej współpracy z naszym partnerem Liefery”.

-Zalando udowodniło już, że jest jednym z głównych trendsetterów na rynku e-commerce. Jako pierwszy wprowadza wiele nowatorskich rozwiązań uznawanych za standardy w branży – między innymi usługę darmowej dostawy i zwrotu – które zyskują popularność klientów i są kopiowane przez firmy konkurencyjne. Tym razem Zalando podnosi poprzeczkę wdrażając do oferty kolejny korzystny element zapewniający firmie przewagę nad konkurencją. Jesteśmy przekonani, że znaczenie dostaw tego samego dnia będzie rosło, choć wydaje się, że czas dostawy wpłynie także na jej cenę. Wygrają operatorzy, którzy dotrzymają kroku rosnącym oczekiwaniom e-konsumentów i będą w stanie efektywnie przełożyć nowe trendy na wyniki finansowe -
podsumowuje Aster Papazyan, dyrektor zarządzający w easyPack, właściciela sieci paczkomatów pod marką InPost w Polsce i na świecie.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum