Reklama

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Zamaskował się gałęziami świerku i zniszczył 21 samochodów na parkingu hurtowni mięsa

Policja zatrzymała mężczyznę, który uszkodził 21 samochodów należących do firmy – hurtowni mięsa w Warzymicach (Zachodniopomorskie). Zamaskowany sprawca, który do ubrania przyczepił sobie m.in gałęzie świerku przebił opony samochodów, nagrały go kamery monitoringu.
Reklama

"Mężczyzna został doprowadzony do prokuratury, gdzie prokurator zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego" - przekazała PAP w czwartek oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Policach mł. asp. Anna Kaźmierczak.

Jak przekazała PAP rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Szczecinie Alicja Macugowska-Kyszka, mężczyzna usłyszał zarzut zniszczenia mienia ruchomego, uznano też, że dopuścił się występku o charakterze chuligańskim. Grozi mu kara od 4,5 miesiąca do 5 lat więzienia.

Rzeczniczka przekazała, że mężczyzna przyznał się do winy i złożył wyjaśnienia, ale prokuratura ze względu na dobro śledztwa nie ujawnia ich treści.

Do zdarzenia doszło na początku grudnia, mężczyzna wszedł na teren firmy i zaczął przebijać opony w samochodach - w busach i w samochodach osobowych. "W momencie, w którym próbował przebić oponę w samochodzie ciężarowym, zranił się mocno, najprawdopodobniej w rękę i wtedy zrezygnował" - relacjonował w rozmowie z PAP Mateusz Watral z firmy Madar.

Sprawę od razu zgłoszono policję. Został też nagrany przez kamery monitoringu, ale na nagraniu nie widać jego twarzy. Mężczyzna przed wejściem na parking przyczepił sobie do ubrania m.in. gałęzie rosnącego w pobliżu świerku.

Firma szacuje straty na ok. 50-60 tys. zł. (PAP)

Autorka: Małgorzata Miszczuk

misz/ jann/

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum