Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Zara sprzedaje 502 sklepy w Rosji

Inditex największy na świecie sprzedawca tekstyliów, zgodził się sprzedać swój biznes detaliczny w Rosji Grupie Daher. W ten sposób Grupa Inditex wycofuje się z Rosji kilka miesięcy po zawieszeniu działalności sklepów - podał Bloomberg.
Reklama

Porozumienie zakłada utrzymanie „znacznej liczbę miejsc pracy” w Rosji, a Daher przejmie większość umów najmu sklepów Inditex

Inditex spodziewa się, że rezerwy utworzone w pierwszej połowie roku pokryją wpływ wyjścia z Rosji. W czerwcu firma poinformowała, że ​​stworzyła rezerwę w wysokości 216 milionów euro na zamknięcie działalności w Rosji i na Ukrainie.

Inditex poinformował w marcu, że po inwazji na Ukrainę zamyka wszystkie (502) sklepy w Rosji i wstrzymuje sprzedaż internetową. Rosja stanowiła około 8,5% całkowitych dochodów Grupy i była drugim co do wielkości rynkiem Inditexu pod względem liczby sklepów.

Zgodnie z umową Daher będzie działał w Rosji pod własną marką, ale jeśli w przyszłości Inditex zechce wrócić na ten rynek, umowa przewiduje udzielenie franczyzy.

Daher ma siedzibę w Zjednoczonych Emiratach Arabskich i ma powiązania z Azadea, libańską firmą, która prowadzi sklepy franczyzowe Inditex na Bliskim Wschodzie.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum