Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Zarządca: Piotr i Paweł gotowy do spłaty wierzycieli

Zarząd spółek z Grupy Piotr i Paweł podkreśla, że jego intencją jest jak najszybsze zakończenie postępowania układowego z wierzycielami i wypłacenie należnych im środków finansowych. Środki finansowe na wypłaty zostały zabezpieczone przez inwestora finansowego i mogą być uruchomione w każdej chwili - czytamy w oświadczeniu przesłanym do naszej redakcji.
Reklama

- Potwierdzam gotowość spółek do spłaty wierzycieli i ubolewam – komentuje dr Patryk Filipiak, zarządca sanacyjny. – Ostatnim formalnym elementem, na który wszyscy czekamy jest postanowienie sądu w przedmiocie zatwierdzenia układu. Posiedzenie sądu – ze względów niezależnych od spółek (złożenie wniosku o wyłączenie sędziego - red) – zostało przesunięte na 21 września br. Większość spłat będzie dokonana w terminie 1 miesiąca od uprawomocnienia się postanowień - wyjaśnia.

- Przegłosowane przez wierzycieli propozycje układowe czekają na realizację i umożliwią wypłaty należności. Spółki z Grupy Piotr i Paweł mają zabezpieczone środki na te wypłaty. Jak najszybsze jej sfinalizowanie jest kluczowe dla dalszej działalności i rozwoju sklepów w sieci – przeciąganie się procedury sądowej utrudnia naszą działalność i wymusza ponoszenie dodatkowych kosztów. Dlatego z niezadowoleniem przyjęliśmy fakt przełożenia rozprawy sądowej na 21 września – podkreśla zarząd Grupy Piotr i Paweł.

Wierzyciele wszystkich trzech spółek z Grupy Piotr i Paweł zaakceptowali w głosowaniach propozycje układowe spółek. Oznacza to, że procedura restrukturyzacji po uprawomocnieniu zostanie zrealizowana zgodnie z planem zarządcy sanacyjnego oraz propozycjami układowymi zarządów spółek.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (10)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum