Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Zawalił się dach supermarketu Maxima na Łotwie

Do 25 wzrosła liczba ofiar śmiertelnych po zawaleniu się dachu supermarketu w Rydze - poinformowała rano rzeczniczka łotewskiego ministerstwa spraw wewnętrznych. 28 osób odniosło obrażenia, część z nich znajduje się w poważnym stanie. Pod gruzami wciąż może być kilkadziesiąt osób.
Reklama

Dach supermarketu zawalił się wczoraj o godz. 18 kiedy supermarket był pełen ludzi. Już po przybyciu strażaków nastąpił kolejny zawał, który utrudnił akcję ratunkową.

Przyczyna katastrofy nie jest znana, ale według lokalnych mediów w chwili zawalenia się dachu prowadzono na nim prace. Projekt inwestycji przewidywał utworzenie tam ogrodu. Łotewski minister spraw wewnętrznych Rihards Kozlovskis powiedział, że "jest oczywiste, iż był problem ze spełnieniem wymogów budowlanych".

Oddany do użytku pod koniec 2011 roku jednopiętrowy supermarket spożywczy Maxima w dzielnicy Zolitude, niedaleko centrum Rygi, ma powierzchnię około 500 metrów kwadratowych. Po oddaniu do użytku budynek zdobył nagrodę w konkursie architektonicznym.

Burmistrz Rygi Nils Usakovs zarządził kontrolę wszystkich budynków, wznoszonych przez firmę, która zbudowała w 2011 roku centrum handlowe "Maxima". Przedstawiciele firmy odmawiają udzielenia komentarza.

Maxima Grupe to spółka holdingowa należąca do grupy kapitałowej litewskiego przedsiębiorcy Nerijusa Numaviciusa. Koncern ma w Polsce kilkanaście spółek zależnych, w tym sieć sklepów Aldik Nova z Lublina. Firma prowadzi także około 450 sieć sklepów wielkopowierzchniowych, na terenie Litwy, Łotwy, Estonii i Bułgarii. 

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum