Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Żelazny Dave opuszcza Tesco

Po pięciu latach na stanowisku prezesa Grupy Tesco, Dave Lewis, postanowił opuścić firmę. Latem 2020 r. zastąpi go Ken Murphy.
Reklama

John Allan, przewodniczący rady nadzorczej Tesco, komentuje: „Z przykrością przyjąłem rezygnację Dave'a Lewisa z funkcji prezesa grupy Tesco, który zdecydował, że chce odejść z firmy latem 2020 roku. Dave wykonał wybitną robotę w odbudowie Tesco od 2014 roku i nadal ma wsparcie ze strony zarządu Tesco. (...) Dzisiaj mianowaliśmy Kena Murphy'ego następcą Dave'a. Ken jest bez wątpienia doświadczonym, zorientowanym na wzrost liderem biznesu. Ma duże doświadczenie handlowe i marketingowe w branży detalicznej i hurtowej. Pracował m.in. w Alliance Unichem, a następnie w Boots. Był dyrektorem operacyjnym w Boots UK i Irlandii, zanim objął stanowisko wiceprezesa wykonawczego, dyrektora handlowego i prezesa Global Brands w Walgreens Boots Alliance".

Dave Lewis, tak podsumowuje swoją decyzję: „Moja decyzja o ustąpieniu ze stanowiska prezesa grupy jest decyzją osobistą, (...) teraz jest właściwy czas na przekazanie pałeczki. (....) Zespół kierowniczy Tesco jest bardzo silny, nasza strategia jest jasna i przynosi efekty. Marka Tesco jest silniejsza, a zadowolenie klientów jest najwyższe od wielu lat".

Przypomnijmy, Tesco w tym roku obchodzi setną rocznicę powstania. W 2014 roku ujawniono skandal księgowy, który spowodował dramatyczny spadek koniunktury. Od tamtej pory spółka przechodzi głęboką restrukturyzację, pod nadzorem prezesa Dave Lewisa, który ze względu na swoje radykalne decyzje zyskał przydomek „Drastic Dave”.

 

 

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (1)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum