Reklama

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

"Żeńskie" cukierki M&M's przetrwały krótko. Mars wycofuje się z kampanii

Mars, producent czekoladek M&M's wypuścił na rynek limitowaną edycję, w której znalazły się tylko cukierki zielone, brązowe i fioletowe - na opakowaniach symbolizowane przez kobiece bohaterki. Reklama wywołała wiele kontrowersji, zwłaszcza w prawicowych mediach w USA. Po burzy medialnej koncern wydał oświadzenie, że na razie pauzuje z reklamami, w których występują żeńskie M&M's.
Reklama

Cukierki zostały dodatkowo odwrócone na opakowaniach do góry nogami, aby jak podkreśla marka "wspierać kobiety, które wywracają status quo."

Nowe M&M's są dostępne w trzech wariantach: mleczna czekolada, masło orzechowe i orzeszki ziemne. Mars zapowiedział, że część zysków zostanie przekazana organizacjom wspierającym kobiety. Jeden dolar z każdego sprzedanego opakowania zostanie przekazany organizacjom wspierającym kobiety, w tym She Is the Music i We are Moving the Needle. W sumie marka przekaże organizacje do 800 tys. dolarów.

Opakowania M&M's z
Opakowania M&M's z

- Misją M&M's jest stworzeniem świata, w którym każdy czuje się do niego przynależny — powiedziała Gabrielle Wesley, dyrektor ds. marketingu w Mars Wrigley w Ameryce Północnej.

Wiola w ekipie M&M's

Miłośnicy czekoladek są zaznajomieni z zielonymi i brązowymi postaciami M&M's, ale mogą nie rozpoznać fioletowej, która została wprowadzona we wrześniu 2022 r. Purple (w polskiej wersji Wiola) dołączyła do załogi, aby „reprezentować akceptację i integrację”. Jej nieodparty urok i ekscentryczna natura są napędzane przez wysoką samoświadomość, autentyczność i pewność siebie. 

Rok temu wszystkie postacie z M&M's przeszły metamorfozę. Nowy wygląd miał pomóc wprowadzić postacie do „bardziej dynamicznego, postępowego świata”.

Teraz firma wycofuje kobiece cukierki z reklam i publikuje oświadczenie: "Rozumiemy - nawet buty cukierka mogą być polaryzujące. Co jest ostatnią rzeczą, której chciało M&M's, ponieważ chcemy łączyć ludzi".

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum