Reklama

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Złożono milion deklaracji w usłudze Twój e-PIT. Uruchomiono porady ws. PIT

Podatnicy złożyli już milion deklaracji podatkowych w usłudze Twój e-PIT - poinformowało w piątek Ministerstwo Finansów. Zaznaczono, że dzięki skorzystaniu z elektronicznej formy rozliczenia PIT podatnicy szybciej otrzymują zwrot podatku.
Reklama
  • Twój e-PIT działa przez całą dobę i można z niego korzystać na dowolnym urządzeniu podłączonym do internet. 
  • Dzięki skorzystaniu z elektronicznej formy rozliczenia podatnicy szybciej otrzymują zwrot podatku.
  • Wsparcie dla rozliczających się podatników zapewnia Krajowa Informacja Skarbowa.

"Usługa Twój e-PIT cieszy się większą popularnością niż rok temu. Mamy już ponad 1 milion złożonych zeznań. Na naszym liczniku ta liczba pojawiła się znacznie szybciej niż w ubiegłym roku, kiedy to pierwszy milion deklaracji wpłynął do systemu po dziewięciu dniach od rozpoczęcia rozliczeń - informuje szef Krajowej Administracji Skarbowej mł. insp. Bartosz Zbaraszczuk.

Z kolei zastępca szefa KAS Anna Chałupa, zaznaczyła, że dzięki usłudze Twój e-PIT podatnicy mogą złożyć swoje zeznanie podatkowe w szybki, wygodny i bezpieczny sposób, bez konieczności wychodzenia z domu. Dodała, że w ramach usługi podatnicy mają dostęp do historii swoich e-PITów i do innych naszych e-usług oferowanych przez e-Urząd Skarbowy.

Zwrot nadpłaty w ciągu 45 dni

"Dzięki skorzystaniu z elektronicznej formy rozliczenia podatnicy szybciej otrzymują zwrot podatku - urząd skarbowy zwróci im nadpłatę w ciągu 45 dni - dodała.

Napisano, że w br. KAS przygotowała na podstawie posiadanych przez siebie danych zeznania roczne za 2022 r. dla ponad 24 mln podatników.

Z danych resortu wynika, że wśród ponad miliona złożonych formularzy jest: 936 tys. deklaracji PIT-37, 35 tys. deklaracji PIT-28, 16 tys. deklaracji PIT-38, 13 tys. deklaracji PIT-36, 0,9 tys. oświadczeń PIT-OP, 1,3 tys. deklaracji PIT-DZ.

Przypomniano, że Twój e-PIT działa przez całą dobę i można z niego korzystać na dowolnym urządzeniu podłączonym do internetu. Dostęp do usługi możliwy jest wyłącznie w e-Urzędzie Skarbowym (e-US), na stronie podatki.gov.pl.

Jak się zalogować e-Urzędu Skarbowego?

Do e-Urzędu Skarbowego można zalogować się Profilem Zaufanym (PZ), e-Dowodem, poprzez bankowość elektroniczną lub aplikację mObywatel. Dodatkowo do samej usługi można zalogować się także danymi podatkowymi.

Dodano, że do uruchomionego 1 lutego 2021 r. e-Urzędu Skarbowego podatnicy logowali się już ponad 87,3 mln razy, a od początku tegorocznej akcji PIT czyli od 15 lutego podatnicy logowali się do systemu ponad 3,3 mln razy.

Poinformowano, że wsparcie dla rozliczających się podatników zapewnia Krajowa Informacja Skarbowa (KIS). "Uruchomiliśmy specjalną infolinię, gdzie nasi eksperci udzielają informacji. Pracownicy infolinii KIS będą udzielać informacji dotyczących zeznań rocznych i usługi Twój e-PIT również w najbliższą sobotę 18 lutego w godz. od 8 do 13" - napisano. (PAP)

ewes/ skr/

Krajowa Informacja Skarbowa informuje, że infolinia KIS jest czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 8-18. 

Informacji podatkowych i celnych udziela pod numerami telefonów:

  • 22 330 03 30 (z telefonów komórkowych),
  • 801 055 055 (z telefonów stacjonarnych),
  • +48 22 330 03 30 (z zagranicy).

 

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (1)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum