Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Zmiana warty w FoodCare. Firmą pokieruje były dyrektor operacyjnym Jeronimo Martins

Mariusz Borowiak objął funkcję nowego dyrektora generalnego firmy FoodCare (właściciela marek: Black, Gellwe, Frugo, Fitella, 4Move, N-Gine, i Blow oraz producenta marek własnych w kategoriach deserowych). Jako dyrektor generalny odpowiadał będzie między innymi za kreowanie i wdrażanie strategii rozwoju firmy zarówno w Polsce jak i za granicą.
Reklama

Mariusz Borowiak to manager z ponad 25 letnim doświadczeniem w zarządzaniu przedsiębiorstwami różnej wielkości.

- Nadszedł czas bym znalazł sobie godnego następcę. Obserwowałem dokonania Mariusza ponad sześć lat. Sprawdzałem, testowałem jak radzi sobie w różnych sytuacjach. To człowiek z ogromnym doświadczeniem i niezwykłą umiejętnością myślenia strategicznego, któremu ze spokojem mogę przekazać zarządzanie moją firmą - podkreśla Wiesław Włodarski właściciel FoodCare.

Mariusz Borowiak jest absolwentem Wyższej Szkoły Umiejętności Społecznych w Poznaniu. W latach 1990-1995 pełnił funkcję dyrektora zakupu w firmie Elektromis. W latach 1995-2002 był dyrektorem operacyjnym w spółce Jeronimo Martins Dystrybucja. Od roku 2002 pracował w Grupie Żywiec gdzie był dyrektorem ds. sprzedaży i dystrybucji a od października 2005 r. pełnił funkcję członka zarządu Grupy Żywiec. W latach 2012 – 2015 sprawował funkcję dyrektora zarządzającego Stock Polska.

- Naszym celem na najbliższe 10 lat jest zrobienie z FoodCare globalnego koncernu. Jesteśmy już na dobrej drodze. W ciągu ostatnich 4 lat zwiększyliśmy sprzedaż eksportową średnio o ponad 50 proc. rocznie. Świadomie podejmujemy działania marketingowe celem tworzenia brandów, które odnoszą spektakularne sukcesy nie tylko w Polsce, ale również na rozwiniętych rynkach Europy, Azji, Australii czy Ameryki Północnej. Takim brandem jest chociażby marka BLACK.  Zatrudnienie człowieka, który to rozumie, nie boi się wyzwań i ma wyczucie rynku to podstawa dalszego rozwoju. – dodaje właściciel koncernu.

 

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (5)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum