Reklama

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Zmowa sieci fitness. Ograniczały konkurencję. Jest wyrok

Sąd Ochrony Konkurencji i Konsumentów wydał wyrok, w którym potwierdził ustalenia prezesa UOKiK o porozumieniu największych sieci fitness ograniczającym konkurencję. Sąd oddalił odwołania dwóch spółek i jednego menadżera - podał w środę UOKiK. Benefit Systems podał, że wyrok SOKiK nie dotyczył spółki.
Reklama

 

 

"Wyrok sądu potwierdza naszą decyzję i ustalenia, że mieliśmy do czynienia z porozumieniem ograniczającym konkurencję" - napisał prezes UOKiK Tomasz Chróstny.

Benefit Systems poinformował PAP Biznes, że wyrok nie dotyczył spółki.

"Obecny wyrok Sądu Ochrony Konkurencji i Konsumentów dotyczy innych uczestników postępowania, w którym stroną jest Spółka Benefit Systems" - napisał w komentarzu Benefit Systems.

"W przypadku Benefit Systems nie został wydany wyrok przez SOKiK, gdyż złożone przez Spółkę odwołanie od decyzji Prezesa UOKiK otrzymanej w styczniu 2021 roku nie zostało jeszcze merytorycznie rozpatrzone" - dodał.

W styczniu 2021 roku UOKiK informował, że nałożył kary w łącznej wysokości ponad 32 mln zł na największe sieci fitness, w tym spółkę Benefit Systems za porozumienie ograniczające konkurencję – podział rynku. Prezes UOKiK ukarał również 6 menadżerów bezpośrednio zaangażowanych w porozumienie sankcjami w wysokości prawie 800 tys. zł.

Najwyższą otrzymała wówczas spółka Benefit Systems i wyniosła ona ponad 26 mln zł. (PAP Biznes)

 

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum