Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

ZPP: Plan odmrażania gospodarki odpowiada oczekiwaniom biznesu

Z zadowoleniem przyjęliśmy przedstawiony wczoraj przez rząd plan „odmrażania” gospodarki. Uważamy, że odpowiada on uzasadnionym oczekiwaniom biznesu. Wbrew głosom niektórych komentatorów, stoimy na stanowisku że przedstawiono stosunkowo konkretny (na tyle, na ile pozwala sytuacja) harmonogram uruchamiania kolejnych gałęzi gospodarki. Podejście oparte na stopniowym likwidowaniu restrykcji w kolejnych branżach, jest jak najbardziej zbieżne z przedstawianymi przez nas rekomendacjami - uważają przedstawiciele Związku Przedsiębiorców i Pracodawców.
Reklama

- Mamy nadzieję, że poszczególne etapy będą wchodzić w życie w cyklach tygodniowych, a nie trzytygodniowych, jednak rozumiemy że taki horyzont czasowy stanowi pewien bezpiecznik umożliwiający dostosowanie tempa procesu do sytuacji epidemiologicznej. Naturalnie, jeśli będziemy mieli do czynienia z istotnym wzrostem liczby zachorowań, odmrażanie gospodarki będzie musiało postępować nieco wolniej, niż byśmy tego oczekiwali - ocenia ZPP.

Związek Przedsiębiorców i Pracodawców opowiada się za możliwie najszybszym odmrożeniem gospodarki, z zachowaniem odpowiednich standardów bezpieczeństwa. - Najlepsze „tarcze antykryzysowe” nie uchronią nas przed głęboką recesją, jeśli pozostaniemy w domach. Musimy wrócić do pracy – zróbmy to szybko i bezpiecznie - apeluje ta organizacja.

 

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum