Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Zupy w torebkach mają szansę zrewolucjonizować segment zup gotowych do spożycia

Polacy polubili gotowe zupy i na razie najchętniej sięgają po suche warianty. Jednak dla konsumentów w całej Europie, w tym również w Polsce, coraz istotniejsze jest to, by posiłek zawierał m.in. świeże składniki i miał wygodne opakowanie. Gotowe zupy w torebkach mają więc szansę zrewolucjonizować segment zup gotowych do spożycia – wynika z badania firmy Mintel.
Reklama

W Europie plastikowe pojemniki, puszki i kartony zdominowały segment gotowych zup, jednak od 2010 roku nowe formaty rewolucjonizują tę kategorię spożywczego rynku. Gotowe dania - zupy w torebkach - są często pozycjonowane jako produkty premium - wynika z raportu firmy Mintel.

Zupy w torebkach stanowią alternatywę dla puszek, zwłaszcza w kategorii zup o przedłużonej trwałości, poniewaz produkty w puszkach są często postrzegane jako mocno przetworzone i staroświeckie. Poza tym 75 proc. zup w torebkach w Europie można podgrzewać bezpośrednio w mikrofalówkach, co jest dodatkowym ułatwieniem dla użytkowników.

W Polsce zupy są ważną częścią codziennej diety. Jednak w naszym kraju rynek zup gotowych jest na razie zdominowany przez tzw. suche zupy. Rosnące zapotrzebowanie na większą liczbę produktów naturalnych tworzy przestrzeń dla rozwoju gotowych do spożycia zup w torebkach na polskim rynku - informuje Mintel w raporcie.

W zakresie opakowań zup mokrych, rynek polski jest podobny do całej Europy - dominują tutaj plastikowe pojemniki i słoiki. Jednak polski rynek ewoluuje w stronę nowych opakowań - torebek, czego przykładem mogą być produkty firmy Profi.

Z badania firmy Mintel wynika, że dla polskich młodych konsumentów w przedziale wiekowym od 16-24 lat bardzo atrakcyjną opcją byłaby możliwość bezpośredniego podgrzewania w mikrofalówce opakowania z gotową zupą.

 
Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum