Reklama

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

ZUS i KAS prowadzą kolejne szkolenia on-line na temat Polskiego Ładu

ZUS wspólnie z KAS prowadzi kolejne szkolenia on-line dla przedsiębiorców na temat Polskiego Ładu. Informacje można uzyskać również pod numerem telefonu 22 290 55 00 oraz skorzystać z kalkulatora, który ułatwia ustalenie podstawy wymiaru składki na ubezpieczenie zdrowotne oraz obliczenie należności.
Reklama

"Przygotowany przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych wspólnie z Krajową Administracją Skarbową pakiet wsparcia dla przedsiębiorców obejmuje m.in.: szkolenia przez internet (webinaria), indywidualną pomoc w placówkach ZUS i KAS, dyżury ekspertów w mediach" - mówi prezes ZUS prof. Gertruda Uścińska.

"Najbliższe takie szkolenia odbywają się m.in. we Włocławku, Toruniu, Grudziądzu, Warszawie, Zgierzu, Biłgoraju, Łodzi, Łęczycy. Ich pełną listę i szczegóły można znaleźć na stronie internetowej www.zus.pl" - wskazuje Uścińska.

Zaznacza, że ZUS od kilku miesięcy przygotowywał się do wprowadzenia nowych przepisów. "W ostatnim czasie odziały Zakładu zorganizowały dotychczas blisko 190 webinariów, w których wzięło udział prawie 10 tys. osób. Natomiast Centrala ZUS wspólnie z Ministerstwem Finansów w ostatnim tygodniu przeprowadziła spotkania on-line dla producentów oprogramowania kadrowo-płacowego, Związku Rzemiosła Polskiego, Konfederacji Lewiatan. Wzięło w nich udział blisko 500 uczestników" - mówi profesor Uścińska.

Przedsiębiorcy mogą uzyskać informacje o Polskim Ładzie również pod numerem telefonu 22 290 55 00. Aby uzyskać połączenie z konsultantem odnośnie do Polskiego Ładu, po komunikacie powitalnym należy wybrać cyfrę "2" na klawiaturze telefonu.

Na stronie zus.pl dostępne są również materiały informacyjne dotyczące zmian wynikających z Polskiego Ładu. Są to odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania, poradniki oraz nagrania webinariów. Materiały te są na bieżąco aktualizowane.

Zakład Ubezpieczeń Społecznych udostępnił na swojej stronie internetowej specjalny kalkulator, który ułatwia przedsiębiorcom ustalenie podstawy wymiaru składki na ubezpieczenie zdrowotne oraz obliczenie należności.

W ramach programu Polski Ład wprowadzone zostało zmiany w zasadach ustalania podstawy wymiaru oraz wysokości należnej składki na ubezpieczenie zdrowotne. Przedsiębiorcy muszą ją obliczać od przychodu lub dochodu w zależności od przyjętej formy opodatkowania. Forma opodatkowania ma wpływ na zasady ustalania podstawy wymiaru składek. Zmiany te obowiązują przy ustalaniu podstawy wymiaru i wysokości składki zdrowotnej należnej za okres od stycznia 2022 r.

Kalkulator pomoże ustalić podstawę wymiaru i obliczyć kwotę składki należnej za dany miesiąc. ZUS zapewnia, że skorzystanie z niego jest bardzo proste: wystarczy wprowadzić kilka kluczowych danych np. okres rozliczeniowy, formę opodatkowania, kwotę dochodu lub przychodu.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum