Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Związkowcy rozczarowani spotkaniem z zarządem Tesco

14 lutego we Wrocławiu odbyło się spotkanie organizacji związkowych z zarządem Tesco. – Mieliśmy rozmawiać o podwyżkach i warunkach zwolnień grupowych, ale w sumie niczego nowego się nie dowiedzieliśmy. Tesco kolejny raz rozczarowało, głównie tym, że nie odniosło się do naszych propozycji podwyżek i zaproponowało kolejne spotkanie w tej sprawie 6 marca – mówi w rozmowie z dlahandlu.pl Elżbieta Jakubowska, przewodnicząca “Solidarności Tesco”.
Reklama

- Brak decyzji w sprawie podwyżek Tesco tłumaczyło tym, że rok finansowy jeszcze się nie zakończył i trzeba poczekać na wyniki. To rozczarowujące także w kontekście zapowiedzi samej firmy, która to spotkanie zaproponowała obiecując, że omówi z nami kwestie wynagrodzeń i wspólnie wypracujemy korzystne dla wszystkich rozwiązanie, tymczasem znów odsyła się nas z kwitkiem – wyjaśnia Elżbieta Jakubowska.

Czytaj także: Tesco zamknie 18 nierentownych sklepów

Przewodnicząca Solidarności Tesco: Warto słuchać pracowników

Przypomnijmy: w liście do zarządu z 10 stycznia br. związkowcy z Solidarności przekazali pracodawcy, jakie są ich oczekiwania na bieżący rok finansowy. - Dla pracowników podstawowych wszystkich grup płacowych od 1 marca 2018 r. proponujemy podwyżkę wynagrodzenia zasadniczego w wysokości 200 zł brutto oraz od 1 lipca 2018 r. - 300 zł brutto. Kierownicy sklepów, zastępcy kierowników, liderzy zmiany oraz kierownicy zespołu - proponowana podwyżka wynagrodzenia zasadniczego od 1 marca 2018 r. o 100 zł brutto oraz od 1 lipca - 200 zł brutto – informowała nas Elżbieta Jakubowska.

Podczas spotkania nie doszło również do podpisania porozumienia ws. zwolnień grupowych. – Mamy na to czas do 22 lutego. W ubiegłym roku podczas sporu zborowego wynegocjowaliśmy z siecią, że pracownicy zamykanych sklepów otrzymają dodatkowo – poza świadczeniami gwarantowanymi ustawą o zwolnieniach grupowych – 2500 zł brutto oraz dodatkowe 500 zł brutto w przypadku 100-proc. obecności w pracy – wyjaśnia przewodnicząca „Solidarności”.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (2)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum