Reklama
Partner serwisu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Związkowcy z Tesco mówią ,,nie" nocnej zmianie

OZ NSZZ „Solidarność” przy Tesco Polska, w odpowiedzi na pismo zarządu z 16 lutego br., dotyczące ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele i święta oraz możliwych zmian w organizacji pracy sklepów poinformowała, że nie ma to zgody związku.
Reklama

W komunikacie związku czytamy: "W opinii Komisji Zakładowej NSZZ „Solidarność” bez konsultacji ze stroną związkową i zmiany Regulaminu Pracy obowiązującego w Tesco Polska pracodawca nie powinien planować czasu pracy rozpoczynającego się od godziny 0:15 w poniedziałek po wolnej niedzieli. Nawet jeśli chcecie Państwo wprowadzić pojęcie „pracy w handlu oraz wykonywaniu czynności związanych z handlem w niedziele i święta w placówkach handlowych” zgodnie z zapisami w ustawie, to również po konsultacjach ze stroną związkową. W związku z powyższym, wzywamy Pracodawcę Tesco Polska do zaniechania planowania czasu pracy rozpoczynającego się od godziny 0:15 w poniedziałek po wolnej niedzieli od 1 marca 2018 r. oraz rozpoczęcie konsultacji ze stroną związkową zgodnie z obowiązującym prawem" - podała ,,Solidarność".

Czytaj także: Pracownicy Tesco też będą zaczynać zmianę po północy? Sieć rozważa zmiany
Martin Behan: Dołożymy starań, by zmiany nie miały negatywnego wpływu na pracowników

Związkowcy argumentują, że wprowadzenie ruchomego czasu pracy w firmie wymaga zawarcia przez pracodawcę porozumienia ze związkami zawodowymi przedstawicielami pracowników, a NSZZ "Solidarność" nie wyraziła na to zgody.

Z wnioskiem o zastosowanie ruchomego czasu pracy może również wystąpić sam pracownik, lecz nie ma takiego obowiązku. Ruchomy czas pracy znosi godziny nadliczbowe wynikające z przekroczenia doby pracowniczej oraz pozwala na rozpoczęcie ponowne pracy w tej samej dobie pracowniczej.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (2)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum