Reklama
Partner serwisu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Zwrot akcji w Carrefour Polska - nie będzie zwolnień grupowych!

1 października centrala Carrefour Polska ogłosiła, że firma wstrzymuje się z planowanymi zwolnieniami grupowymi, jak i szeroko zakrojoną restrukturyzacją dotyczącą pracowników.
Reklama

Sieć nie podała powodów swojej decyzji. Z pewnością jest ona związana m.in. z brakiem porozumienia ze związkami zawodowymi odnośnie procesu przeprowadzenia zwolnień, wynikami finansowymi sieci (nie tylko na polskim rynku) czy nieodpowiednią oceną możliwości przeprowadzenia zmian w tak krótkim czasie.

Do tematu restrukturyzacji zatrudnienia, modyfikacji organizacji pracy oraz związanych z tym zmian wynagrodzeń sieć zamierza wrócić, ale nie wcześniej, niż po 1 stycznia 2021 r.

Przypomnijmy, niedawno sieć w oficjalnym zawiadomieniu o planowanych zwolnieniach grupowych podała, że będzie przeprowadzać zwolnienia grupowe, które obejmą ok. 400 osób z kadry średniego szczebla w hipermarketach czyli koło 3% zatrudnionych w Carrefour Polska. Wiemy, że sieć chciała także zmienić warunki pracy i wynagradzania pracownikom, którzy nie byli ujęci w tym zawiadomieniu. Z ostatnich doniesień wynikało, że tylko na Mazowszu sieć chce zmienić umowy 4 tys. osób. W ocenie związkowców powodem zmian była wyłącznie chęć ograniczenia kosztów, co na pewno nie wpłynie na poprawę jakości obsługi klientów w sklepach.

Tydzień temu przedstawiciele sieci spotkali się ze związkowcami, nie doszło jednak do porozumienia. Obecnie strony ustalają termin następnego spotkania.

Przychody spółki Carrefour Polska za 2019 rok wyniosły 8,295 mld zł w porównaniu do 7,937 mld zł rok wcześniej. Zysk netto to 81,3 mln zł (ok. 60 mln zł rok wcześniej). W planach na rok 2020 spółka ma otwarcie 1 supermarketu oraz 104 sklepów osiedlowych działających na podstawie umowy franczyzy oraz rozwijanie internetowego kanału dystrybucji.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (5)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum