Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Zwroty w sklepach Biedronka po nowemu. Voucher zamiast gotówki

13 marca w sklepach Biedronka zmienia się regulamin zwrotów. Jakie zmiany? Towar zwracamy w sklepie, w którym został kupiony a w zamian otrzymujemy  voucher. Potrzebny oryginalny paragon.
Reklama

Nowy regulamin określa zasady i warunki zwrotów towarów pełnowartościowych oraz składania reklamacji dotyczących towarów, treści cyfrowych i usług cyfrowych niezgodnych z umową zakupionych w sklepach stacjonarnych należących do sieci Biedronka.

W odpowiedzi na sygnały otrzymywane przez klientów rozszerzony został zakres sytuacji, w których zwrot produktów pełnowartościowych będzie możliwy, z zachowaniem dotychczasowych kategorii produktów podlegających zwrotom. Na podstawie nowego regulaminu możliwe będą zwroty produktów zakupionych w ramach większości akcji marketingowych (np. Gang Bystrzaków), a dodatkowo wydłużamy możliwość dokonania zwrotu z 14 do 30 dni. Środki za zwrot produktu pełnowartościowego przekazywane będą wyłącznie w formie vouchera płatniczego - podaje sieć.

zmiany w regulaminie dot. zwrotów i reklamacji w Biedronce, fot. mat. pras.
zmiany w regulaminie dot. zwrotów i reklamacji w Biedronce, fot. mat. pras.

Nowy regulamin zwrotów w sklepach Biedronka

Jakie zapisy tam znajdziemy? To m.in: 

- Zwrot towarów pełnowartościowych może być dokonywany wyłącznie na podstawie oryginału dowodu zakupu w terminie 30 dni od daty zakupu.

- Klienci mogą dokonać zwrotu towarów pełnowartościowych wyłącznie w sklepie Biedronka, w którym dokonano zakupu.

-  Klienci mogą dokonać zwrotu pełnowartościowych towarów zakupionych w sklepach Biedronka za wyjątkiem następujących artykułów:

a. Wszystkie spożywcze (w tym dziecięce i suplementy diety);
b. Kwiaty (doniczkowe, cięte, krzewy i drzewka);
c. Alkohol i papierosy;
d. Środki higieny osobistej (papier toaletowy, podpaski, pieluchy itp.);
e. Tablety, telefony komórkowe, komputery, pendrive, karty pamięci,
kamery, aparaty, nawigacje GPS, konsole do gier, urządzenia z
możliwością zapisu danych;
f. Kosmetyki, chemia gospodarcza;
g. Książki oraz czasopisma;
h. Doładowania telefonów komórkowych;
i. Gry komputerowe, oprogramowanie komputerowe i płyty;
j. Bielizna, skarpetki, rajstopy, stroje kąpielowe, piżamy;
k. Środki farmaceutyczne.

- Zwracany towar pełnowartościowy należy przekazać kasjerowi w sklepie Biedronka. Za zwrócony towar klient otrzymuje voucher płatniczy na kwotę stanowiącą jego równowartość, tj. tożsamą z kwotą na przedłożonym oryginale dowodu zakupu (kwota po uwzględnieniu ewentualnych rabatów i obniżek).

Zwrot w sklepie Biedronka. Klient dostaje voucher

Za pomocą vouchera płatniczego można zapłacić za towary do wysokości wartości nominalnej Vouchera. Za pomocą vouchera płatniczego nie można zapłacić rachunków przy kasie, w tym rachunków za prąd, wodę i gaz.  Termin wykorzystania Vouchera płatniczego wynosi 120 dni, począwszy od dnia następnego po dniu, w którym voucher płatniczy został wydany.

Jeronimo Martins Polska - właściciel Biedronki ma ponad 3,3 tys. sklepów. JMP zatrudniając blisko 80 tys. osób, jest największym prywatnym pracodawcą w Polsce i drugą co do wielkości polską firmą. 

 

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum