Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Zysk H&M pikuje. To przez Rosję

W H&M zysk netto w trzecim kwartale spadł o 89 proc., to m.in. pokłosie wycofania się z Rosji. Szwedzki gigant odzieżowy musi teraz zacząć oszczędzać rocznie ponad 180 milionów euro.
Reklama

Zyski H&M gwałtownie spadają

Druga co do wielkości grupa odzieżowa na świecie, po hiszpańskim Inditeksie, odnotowała w III kwatale gwałtowny spadek zysków. Analitycy zakładali 2,98 mld koron szwedzkich zysku przed opodatkowaniem, ale okazało się, że jest to jedynie 689 mln (około 63 mln euro). W rzeczywistości zysk netto spadł o 89%, do 531 mln koron (około 49 mln euro).

H&M płaci za wyjście z Rosji

Połowa spadku zysków wynikała z decyzji o wstrzymaniu, a następnie zbyciu działalności w Rosji po inwazji tego kraju na Ukrainę. - Wywarło to znaczący wpływ na naszą sprzedaż i rentowność – powiedziała CEO Helena Helmersson.

Sprzedaż H&M wzrosła do 57,5 ​​mld koron (5,25 mld euro), co oznacza wzrost o 3%. Było to jednak zgodne z oczekiwaniami. We wrześniu sprzedaż była o 7% lepsza niż rok wcześniej.

H&M ma nowy plan oszczędnościowy

H&M planuje zaoszczędzić 2 miliardy koron (180 milionów euro) rocznie. Szwedzka grupa mówi o „oszczędnościach kosztów i poprawie wydajności”, nie podając szczegółów konkretnych działań. Efekty powinny być widoczne od drugiej połowy 2023 roku.

W czwartym kwartale ubiegłego roku sprzedaż w Rosji, szóstym rynku grupy, wyniosła ponad 2 mld koron szwedzkich (180 mln euro). Do tej pory H&M na stałe zamknął „nieco ponad 30” ze 172 sklepów w Rosji. H&M zamknie też swoje trzy sklepy na Białorusi. Na koniec sierpnia grupa miała łącznie 4664 sklepy na całym świecie.

 

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum