Reklama
Partner serwisu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Żabka na EEC: Technologia pozwala nam wyprzedzać rynkowe standardy

- Mamy ponad 8 tys. sklepów, współpracujemy z 7 tys. franczyzobiorców, otwieramy 1000 nowych sklepów rocznie - bez transformacji cyfrowej nie byłoby to możliwe. Posiadamy już całe systemy w chmurze, inwestujemy w rozwój sztucznej inteligencji, machine learning oraz internet rzeczy. Dajemy naszym franczyzobiorcom pełen pakiet rozwiązań technologicznych, których nie mieliby, gdyby nie współpraca z Żabką. Jesteśmy najbardziej zaawansowaną technologicznie siecią handlową w Polsce - mówił Adam Manikowski, dyrektor zarządzający Żabka Polska, podczas panelu "Digitalizacja", który odbył się w ramach EEC 2022.
Reklama

Przykładem ułatwień w zrządzaniu placówką jest m.in. aplikacja Cyberstore, która z poziomu ekranu telefonu pozwala zarządzać gospodarką magazynową, składać zamówienia, komunikować się z centralą, zarządzać zapasami.

Technologia wspiera rozwój Żabki

- Innym pomocnym narzędziem jest kolektor danych, który został mocno rozbudowany i pozwala składać zamówienia i zarządzać wszystkimi aspektami produktowymi w sklepie. Franczyzobiorca dostaje też od nas system, który nazywamy Asystentem Żabki -  mówi on kiedy, w jakim zakresie i jakie zadanie należy wykonać. Dużo zainwestowaliśmy również w kasy samoobsługowe - mamy ich ponad 8 tys. Dzięki technologii możemy operować z sukcesem w każdej lokalizacji - mamy 2,5 tys. różnych planogramów, którymi zarządza silnik sztucznej inteligencji. Bez takich inwestycji nie bylibyśmy w stanie tak dobrze dopasowywać się do potrzeb nowoczesnego klienta. Rozwijamy też nowe koncepty, jak np. bezobsługowy format Żabka  Nano. Technologia pozwala nam wyprzedzać ruchy i standardy na rynku- mówił Adam Manikowski.

- Jako Żabka zaczęliśmy transformację cyfrową w 2016 roku i podeszliśmy do tego, jak do całościowej zmiany firmy. Dziś 15 proc. zatrudnionych pracuje tylko nad rozwojem nowych technologii. To pomaga nam upewnić się, że transformacja cyfrowa jest spójna z naszymi założeniami strategicznymi - dodał.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (2)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum