Wydruk strony Dla Handlu - www.dlahandlu.pl

Fundusz Eurocashu i PZU zapewni spółce możliwość szybszego wzrostuportalspozywczy.pl - 6 września 2011 16:44


- Fundusz powinien stać się poważnym partnerem spółki przy realizowaniu ekspansji w ciągu najbliższych lat - ocenia Kamil Szlaga z KBC Securities.

Spółka Eurocash i podmioty z grupy PZU zamierzają zainwestować łącznie 165 mln zł, przy czym udział PZU w inwestycji osiągnie 79 proc. w zamknięty fundusz, który będzie inwestował w nieruchomości należące do Eurocash (hurtownie i centra dystrybucyjne, które Eurocash będzie wynajmował). Strony oczekują, że pierwsza transakcja zostanie sfinalizowana jeszcze w tym roku.
Według przedstawiciela Eurocashu Jana Domańskiego, fundusz zapewni możliwość szybszego wzrostu.
- Uważamy, że taki krok będzie korzystny dla obu stron. Fundusz prawdopodobnie będzie kupował działki gruntu i tworzył na nich infrastrukturę dla sprzedaży hurtowej odpowiedniej dla Eurocashu - mówi.
- Oczekujemy, że fundusz będzie korzystał ze stałych przepływów z wynajmu. Zakładamy, że do funduszu zostaną przeniesione pozostające w rękach spółki nieruchomości (placówki cash & carry oraz centra dystrybucyjne). Utworzenie funduszu nie wpłynie zatem na poziom przepływów pieniężnych Eurocashu, ponieważ 35 mln zł, które spółka zainwestuje, powinny do niej wrócić - dodaje.