Wydruk strony Dla Handlu - www.dlahandlu.pl

Ruszyła Castorama w Ełkuwww.dlahandlu.pl/pr - 12 października 2011 15:15


Od 12 października br. klienci mogą zaopatrzyć się w materiały remontowo-budowlane w nowej Castoramie w Ełku. Jest to pierwszy sklep sieci w północno-wschodniej Polsce, a 57. w kraju.

Nowa Castorama znajduje się przy ulicy Ciepłej 2, w południowo-wschodniej części Ełku. Całkowita powierzchnia obiektu wynosi ok 6800 mkw., z czego 5500 mkw. zajmuje hala sprzedaży.

- Sklep w Ełku to 57. Castorama w Polsce i pierwsza w województwie warmińsko-mazurskim. O wyborze tej właśnie lokalizacji zadecydował duży potencjał samego miasta, jak i całego regionu. Dodatkowym atutem takiego usytuowania inwestycji jest fakt, że nie musi ona konkurować z innymi dużymi sieciami sklepów remontowo-budowlanych, ponieważ jako pierwsi rozpoczynamy działalność w tej okolicy - mówi Stefan Merta, dyrektor regionalny Regionu Północ Castorama Polska Sp. z o.o.

O obsługę i fachowe doradztwo w ełckiej Castoramie zadba 140 osobowy zespół pracowników zatrudnionych na umowę o pracę. Oprócz nowych osób, pracę w sklepie znaleźli także pracownicy z dużym stażem, którzy wcześniej byli zatrudnieni w innych Castoramach. Będą oni przekazywać swoją wiedzę i doświadczenie pozostałym członkom zespołu. Aby zapewnić właściwe kwalifikacje nowo zatrudnionym pracownikom, Castorama Polska przeprowadziła szereg szkoleń m.in. produktowych czy z zakresu obsługi klienta.

- Nowa Castorama zapewni mieszkańcom Ełku i okolic dostęp do ponad 50 tys. produktów budowlanych, remontowych, ogrodowych i dekoracyjnych w najniższych cenach na rynku. Ponadto klienci sklepu będą mogli skorzystać z szeregu usług dodatkowych takich jak: docinanie drewna, dorabianie kluczy, mieszanie farb, obszywanie wykładzin i dywanów, porady dekoratora wnętrz, transport i wiele innych." - mówi Rafał Truniarz-Jurek, syrektor sklepu Castorama w Ełku.

Sklep w Ełku, podobnie jak inne nowo otwierane Castoramy, został podzielony na cztery sektory: budujesz, remontujesz, urządzasz i ogród - każdy w innej kolorystyce. Dodatkowo wyróżnia się on przejrzystą nawigacją wewnątrz budynku oraz praktycznym sposobem ekspozycji i oznakowania towarów, dzięki czemu jest on jeszcze bardziej przyjazny klientowi.
Ełcka Castorama jest budynkiem wolnostojącym. Jednak już w przyszłym roku stanie się częścią dużego centrum handlowego, które postanie w jej najbliższym otoczeniu. Do nowego sklepu najłatwiej dojechać samochodem lub korzystając z linii autobusowych MZK nr 9, 11, 13, 14 i 16.