Wydruk strony Dla Handlu - www.dlahandlu.pl

Sieć Avita chce podwoić liczbę sklepów do końca rokudlahandlu.pl - 25 kwietnia 2012 09:28


Nasze Sklepy Avita, spółka integrująca sklepy w organizacji handlu tradycyjnego, pozyskała kolejne sklepy do współpracy. Firma zakłada, że jej oferta do końca tego roku zaowocuje przystąpieniem do sieci około stu placówek.

Rok 2012 rozpoczął się od intensywnych działań związanych z rozwojem sieci. W marcu sieć powiększyła się o pięć punktów, a w kwietniu przystąpiło do niej kolejne sześć sklepów. 

W chwili obecnej większość z 80 zrzeszonych placówek znajduje się na południu Polski. Spółka stale poszukuje jednak partnerów w innych województwach, m.in. śląskim, opolskim, łódzkim czy dolnośląskim. W ubiegłym roku zostały też otwarte sklepy w Częstochowie i Kielcach. Jak mówi Marcin Rogatko, szef działu rozwoju sieci - Oferta skierowana jest przede wszystkim do tych sklepów, które mają w planach perspektywę szybkiego rozwoju, bez ponoszenia wysokich kosztów oraz tych, które pomimo dobrej lokalizacji nie są w stanie sprostać wysokim wymaganiom swoich konsumentów lub muszą rywalizować z otaczającą ich konkurencją. 


Spółka Nasze Sklepy Avita została powołana w 2005 roku z misją stworzenia modelu współdziałania jednostek handlu detalicznego na terenie całego kraju. - Naszym partnerom oferujemy pełne wsparcie ze strony spółki, w tym między innymi całkowicie darmowe: zintegrowany system informatyczny oraz pełne wsparcie marketingowe i merchandisingowe - mówi Sebastian Antkowicz, kierownik działu marketingu sieci Nasze Sklepy Avita. - Oczywiście każdy uczestnik sieci zachowuje przy tym niezależność gospodarczą swoich placówek handlowych. Co więcej, aktywnie uczestnicząc w powołanej przez zarząd Radzie Programowej może wpływać na jakość funkcjonowania całej organizacji, analizując nasze dotychczasowe działania i wychodząc naprzeciw zmieniającym się trendom.