Wydruk strony Dla Handlu - www.dlahandlu.pl

Duże imprezy sportowe nakręcają rynek RTV i elektronikipolska The Times - 10 lipca 2012 10:49


Wartość segmentu RTV wzrośnie w tym roku o 8,8 proc., a cały rynek RTV, AGD i sprzętu elektronicznego - o ponad 4 proc. - szacuje firma badawcza PMR w najnowszym raporcie "Handel detaliczny artykułami RTV, AGD i sprzętem elektronicznym w Polsce" - czytamy w dzienniku "Polska The Times".

W maju i czerwcu dwucyfrowy wzrost sprzedaży telewizorów zapewniły mistrzostwa Euro 2012. W dniach tuż przed mistrzostwami popyt na telewizory był nawet dwa razy wyższy niż zwykle. Na horyzoncie pojawiły się już kolejne okazje do promocji: igrzyska olimpijskie w Londynie oraz tradycyjne letnie wyprzedaże.

Według Głównego Urzędu Statystycznego w maju sprzedaż detaliczna była zaledwie ok. 4,3 proc. wyższa niż przed rokiem, ale sprzedaż RTV, AGD i mebli wzrosła aż o 21 proc. - podaje "Polska The Times".

Impulsem pobudzającym sprzedaż jest też planowane wygaszenie analogowego sygnału telewizyjnego. Zgodnie z harmonogramem pierwsze wyłączenia mają nastąpić już w listopadzie br. (w okolicach Zielonej Góry, Żagania, Gdańska, Iławy i Poznania), a całkowita rezygnacja z nadawania antenowego sygnału analogowego w całym kraju ma nastąpić do 31 lipca 2013 r.