Wydruk strony Dla Handlu - www.dlahandlu.pl

Tesco podwyższy pensje pracownikom sklepówdlahandlu.pl - 22 maja 2013 21:25


Zarząd Tesco przedstawił związkom zawodowym plan inwestycji w wynagrodzenia i świadczenia w roku 2013. Podwyżki pensji w wysokości średnio 3,5 proc. dotyczyć będą wszystkich pracowników na stanowiskach podstawowych w sklepach, zaś podwyżki dla pozostałych grup zawodowych będą zależały od oceny wyników pracy.

Związki zawodowe postulowały o podniesienie wynagrodzeń o 10 proc. i na spotkaniu z pracodawcą podtrzymały swoje stanowisko.

Po zmianach najniższa pensja w sieci wynosić będzie 1952 zł brutto po pierwszym roku pracy. - W Tesco wierzymy, że lepsze miejsce pracy, to lepsze miejsce zakupów, dlatego inwestycja w wynagrodzenia jest działaniem długoterminowym nastawionym na budowanie motywacji i zaangażowania pracowników - mówi Ryszard Tomaszewski, prezes Tesco Polska.

Jak zapewniają władze Tesco, poza podwyżkami płac, firma oferuje stabilne warunki zatrudnienia na podstawie umowy o pracę, gdzie druga umowa jest podpisywana na czas nieokreślony oraz szeroki pakiet świadczeń dodatkowych. Wszyscy pracownicy mogą korzystać ze specjalnego programu Clubcard dla klientów, objętych stałą zniżką na zakupy w Tesco. Ponadto, pracownicy sklepów są objęci programem darmowych badań diagnostycznych, a na początku każdego roku szkolnego otrzymują bony na zakup wyprawki szkolnej dla swoich dzieci. Do pakietu świadczeń należą również te finansowane z Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych takie jak bony świąteczne oraz dofinansowanie do wypoczynku i programów rekreacyjnych.