Wydruk strony Dla Handlu - www.dlahandlu.pl

Rusza generalny remont DH Smyk w centrum Warszawygazeta.pl - 22 maja 2013 21:38


Zakończenie działalności sklepu Smyk przy ulicy Kruczej w Warszawie planowane jest na połowę czerwca 2013 r. - informuje Marek Łebek, menedżer ds. PR i marketingu sieci Smyk. Dodaje, że sieć tylko wynajmuje powierzchnię w domu towarowym należącym od lutego 2011 roku do belgijskiej firmy deweloperskiej Immobel, która od dawna zabierała się do kapitalnego remontu domu handlowego - czytamy w gazeta.pl

Belgowie planują kapitalny remont Smyka oraz jego rozbudowę o nową część biurową, która znajdzie się u zbiegu ul. Zgoda i Szpitalnej. Na niższych piętrach starego obiektu znajdą się sklepy, na górnych znajdą się biura i restauracja. Remont miał się rozpocząć już w ubiegłym roku, jednak przeciągnęły się prace nad projektem. Teraz Immobel zapewnia, że remont zacznie się w tym roku, a zakończy się najpewniej na przełomie 2015 i 2016 roku - dwa lata później, niż pierwotnie zakładał inwestor.

Przedstawiciele Smyka zapewniają, że ich intencją jest, aby ich flagowy sklep dziecięcy wrócił do budynku przy Kruczej 50, choć zważywszy na plany inwestora, z pewnością będzie wyglądał inaczej. Firma zamierza też dodatkowo rozwijać się w Warszawie. Wkrótce w centrum zostaną otwarte 2 sklepy Smyk.

Smyk jest na polskim rynku sklepów dla dzieci prawdziwym monopolistą. Obecnie sieć liczy ponad 100 sklepów - jest obecna w 42 miastach w Polsce, a także w Niemczech, Rumunii i na Ukrainie. Od 2004 roku należy do grupy kapitałowej NFI Empik & Media Fashion.