Wydruk strony Dla Handlu - www.dlahandlu.pl

Dwie galerie handlowe w Starogardzie Gdańskim powstają przy tej samej ulicydlahandlu.pl - 3 czerwca 2013 13:37


Rozpoczęły się prace budowlane związane z budową Galerii Neptun w Starogardzie Gdańskim. Dewelopera obiektu wspiera międzynarodowa firma Cushman & Wakefield - napisano w komunikacie. W tym samym dniu o rozpoczęciu inwestycji w 2013 roku poinformował inwestor centrum handlowo - usługowego „Gryf", które na powstać w Starogardzie Gdańskim. Tu za realizację całości prac budowlanych oraz komercjalizację centrum odpowiada firma BOIG - The Blue Ocean Investment Group.

Galeria Neptun powstaje na terenach po byłej fabryce obuwia „Neptun" przy skrzyżowaniu ulic Pomorskiej i Jana Pawła II, w centrum Starogardu Gdańskiego. Z kolei Galeria Handlowa „Gryf" będzie budowana w pobliżu Rynku oraz ruchliwego skrzyżowania ul. Pomorskiej z Al. Jana Pawła II. Z tego zestawienia wynika więc, że dwóch inwestorów zdecydowało się na galerie handlowe położone obok siebie. 

Galeria Gryf będzie dwupoziomowym obiektem handlowo - usługowym zlokalizowanym w centrum miasta. Na powierzchni 14 500 mkw. GLA znajdzie się ponad 50 sklepów.Galeria dysponować będzie wielopoziomowym parkingiem na około 300 miejsc, który równomiernie zasili obie kondygnacje obiektu. Z kolei w przypadku Galerii Neptun całkowita powierzchnia galerii wyniesie 54.000 mkw., z czego ok. 25.000 mkw. zostanie przeznaczone na wynajem. Projekt obejmuje dwie kondygnacje naziemne oraz parking podziemny na 618 miejsc.

- Jeśli zaistnieje w przyszłości taka potrzeba, inwestycja może zostać rozbudowana o kolejne kilka tysięcy mkw. powierzchni najmu - deklaruje Tomasz Rydlewski, wiceprezes BOIG.- Aktualnie czekamy na otrzymanie pozwolenia na rozbiórkę budynków znajdujących się na terenie inwestycji oraz budowę galerii handlowej. Prace budowlane planujemy rozpocząć jesienią tego roku i liczymy, że potrwają one około 18 miesięcy - informuje Tomasz Rydlewski, wiceprezes, BOIG. Obecnie trwa komercjalizacja obiektu. Wśród najemców znajdą się m.in. popularne marki modowe, operator kinowy oraz strefa food- court; a ofertę dopełni supermarket spożywczy. Projekt galerii wykonała firma Vide Studio z Krakowa.

Z kloei deweloperem obiektu Galeria Neptun jest Galeria Neptun sp. z o.o. sp.k., ze Starogardu Gdańskiego. Generalnym wykonawcą jest miejscowa firma Dekpol sp z o.o. W chwili obecnej zrealizowana jest już ponad połowa wykopu pod realizowane centrum handlowe. Planowana data otwarcia galerii to jesień 2014 r.

Dział Zarządzania Projektami firmy Cushman & Wakefield był zaangażowany w przygotowanie wniosku o zmianę miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, opracowanie koncepcji budynku z zagospodarowaniem terenu oraz uzyskaniem pozwolenia na budowę. Dział Powierzchni Handlowych firmy został wyłącznym agentem odpowiedzialnym za komercjalizację obiektu. 

Wkrótce okaże się czy oba projekty znajdą wystarczająco dużo klientów w 50-tys. Starogardzie Gdańskim.