Wydruk strony Dla Handlu - www.dlahandlu.pl

e-Commerce Polska w szeregach Ecommerce Europepr - 18 czerwca 2013 13:11


e-Commerce Polska jako dziesiąty członek dołączyło do Ecommerce Europe, organizacji działającej na skalę międzynarodową w obszarze e-handlu. Połączenie sił dynamicznie rozwijającego się rynku polskiego z dojrzałym rynkiem europejskim pozwoli na powstanie wzajemnie uzupełniającego się partnerstwa branżowego.

e-Commerce Polska jest inicjatywą 33 polskich największych firm działających w handlu elektronicznym online (Komitet założycielski) oraz Fundacji Rozwoju Gospodarki Elektronicznej. Obecnie zrzesza prawie stu członków, a poprzez Klub e-gospodarki dociera do kolejnych 600 podmiotów kształtujących branże e-commerce. Kluczowe działania organizacji skupiają się na wypracowaniu wspólnego stanowiska branży w kwestiach legislacyjnych oraz wymianie know-how za pośrednictwem grup merytorycznych powołanych wewnątrz e-Commerce Polska, konferencji branżowych, szkoleń i studiów przy współpracy Szkoły e-Commerce Polska z uczelniami wyższymi.

- Polski rynek e-handlu bardzo dynamicznie się rozwija, dlatego z dużym entuzjazmem podchodzimy do przyłączenia e-Commerce Polska do Ecommerce Europe. Będziemy mięli okazję do stworzenia sieci wymiany wiedzy i doświadczeń z kolegami działającymi na bardziej dojrzałym rynku zachodnim. Z drugiej strony będąc wiodącym rynkiem Europy Centralno- Wschodniej wniesiemy cenne informacje oraz świeże spojrzenie na rozwój branży e-commerce w naszym regionie. Również działania o charakterze wspierającym procesy legislacyjne Polski zostaną wzmocnione na arenie europejskiej - podsumowuje Grzegorz Wójcik, prezes Fundacji Rozwoju Gospodarki Elektronicznej.