Wydruk strony Dla Handlu - www.dlahandlu.pl

70 proc. powierzchni w Galerii Warmińskiej zostało wynajętepr, www.dlahandlu.pl - 19 czerwca 2013 10:30


Na kilkanaście miesięcy przed planowanym otwarciem znani są już wszyscy wielkopowierzchniowi najemcy największego kompleksu handlowo - rozrywkowego Warmii i Mazur.

- Wkraczamy w ostatni etap w procesie wynajmu naszego projektu. Pozostało nam już ostatnie wolne lokale do wynajęcia, które w sumie stanowią zaledwie 30% powierzchni przeznaczonej na wynajem w Galerii Warmińskiej - mówi Mariusz Kowalczyk, Leasing Director w spółce Libra Project, odpowiedzialnej za komercjalizację Galerii Warmińskiej.

Na dzień dzisiejszy nowopowstająca galeria może pochwalić się takimi najemcami jak: H&M, Reserved, Zara, New Yorker, Smyk Mega Store, Piotr i Paweł, Euro RTV AGD, Massimo Dutti, Zara Home, Stradivarius, Bershka, Pull and Bear, Oysho, Mohito, Sinsay, Cropp, House, Home and You, Martes Sport, Sephora, Carry, CCC, Deichmann, Rossmann, Promod, Camaieu, Orsay, Tally Weijl, Pretty One, Pierre Cardin, Bytom, Camel Active, Lavard, Levi`s, Taranko, Bugatti, Big Star, Diverse, Nike, Adidas, Gatta, Ecco, Heavy Duty i wiele innych. Nie należy zapominać o sklepach jubilerskich reprezentowanych przez takie sieci jak Apart, Kruk, Yes, Jubirex, Bijou Brigitte czy Swiss. - Podpisaliśmy umowy najmu ze wszystkimi najważniejszymi najemcami wielkopowierzchniowymi w Polsce. Wiele sieci otworzy u nas swoje największe i w niektórych przypadkach również jedyne sklepy w regionie - dodaje Mariusz Kowalczyk.

Galeria Warmińska będzie największym kompleksem wielofunkcyjnym nie tylko w Olsztynie, ale również w całym województwie warmińsko - mazurskim, spełniającym funkcje handlowe, usługowe, rekreacyjne i rozrywkowe. Powierzchnia całkowita tej galerii wyniesie blisko 116 675 mkw. Znajdzie się w niej ok 170 sklepów i punktów usługowych, kawiarnie i restauracje oraz część rozrywkowa w skład której będzie wchodziło 9-salowe Multikino z częścią kawowo-barową, kręgielnia oraz klub fitness z kortami squash. Powstanie też dwukondygnacyjny parking na dachu galerii - łącznie klienci będą mieli do dyspozycji 1200 miejsc postojowych. Doskonałe uzupełnienie oferty Galerii Warmińskiej stanowić będzie istniejący w bezpośrednim sąsiedztwie park handlowy, w skład którego wchodzą hipermarket spożywczo - przemysłowy Real, market budowlany Praktiker i największy w regionie sklep multimedialny Media Markt. - Galeria Warminska to jedyny „niewirtualny" projekt w Olsztynie, którego budowa jest rozpoczęta a otwarcie zaplanowane na 2014 rok - mówi Mariusz Kowalczyk.