Wydruk strony Dla Handlu - www.dlahandlu.pl

Tesco wprowadzi do Polski system "scan as you shop"portalspozywczy.pl - 20 czerwca 2013 21:26


W perspektywie kilku najbliższych lat do polskich sklepów Tesco może trafić nowe rozwiązanie ułatwiające zakupy, czyli testowany obecnie w brytyjskich sklepach Tesco system "scan as you shop".

- Przyglądamy się nowym rozwiązaniom testowanym przez kolegów w Wielkiej Brytanii. Jeśli testy w Anglii wypadną dobrze, to być może wkrótce pojawi się w polskich sklepach Tesco projekt "scan as you shop" - zapowiada w rozmowie z serwisem portalspozywczy.pl Ryszard Tomaszewski, prezes Tesco Polska.
System "scan as you shop", działa obecnie w ok. 200 brytyjskich sklepach. Wchodząc do sklepu klient rejestruje się w systemie za pomocą karty Clubcard i pobiera skaner, z którym chodzi po sali sprzedaży i skanuje produkty wrzucając je do odpowiedniego koszyka zamontowanego na wózku. Podjeżdżając do terminala płatniczego, wkłada skaner i płaci za zeskanowane produkty.
- Nowy system znacznie przyspieszy zakupy - zapewnia Ryszard Tomaszewski. Zaznacza jednak, że w tym roku jeszcze system "scan as you shop" nie będziemy testowany, ale zapewnia, że docelowo trafi do Polski.
Tesco w Polsce ma obecnie ok. 450 hiper- i supermarketów