Wydruk strony Dla Handlu - www.dlahandlu.pl

Unibep zbuduje PH Kwadrat za 85 mln złpropertynews.pl - 1 lipca 2013 14:20


29 maja br. spółka Park Handlowy Kwadrat S.A. podpisała umowę z przedsiębiorstwem budowlanym Unibep S.A. na budowę Parku Handlowego Kwadrat w Białymstoku. Wartość kontraktu opiewa na blisko 85 mln zł.

24. czerwca, na placu budowy rozpoczeły się prace wyburzeniowe, obejmące trzy budynki o łącznej powierzchni 7 386 mkw. Planowany termin zakończenia prac rozbiórkowych zaplanowany jest na sierpień 2013 roku. Za około miesiąc inwestor spodziewa się otrzymać pozwolenie na budowę obiektu.

Jak podaje komunikat prasowy, firma Biazet S.A., dotychczasowy użytkownik obszaru inwestycyjnego, uzyskała prawomocne pozwolenie na użytkowanie nowo wybudowanego budynku produkcyjno-magazynowego. Obecnie trwa przeprowadzka do nowej siedziby. Po jej zakończeniu, w połowie lipca 2013 roku, obszar inwestycji Parku Handlowego Kwadrat bedzie wolny od dotychczasowych użytkowników.

W ramach prowadzonej przebudowy ulicy Andersa w czerwcu otwarto dla ruchu samochodowego estakadę przebiegającą bezpośrednio nad skrzyżowaniem stanowiącym bezpośredni wjazd do Kwadratu. Termin zakończenia pozostałych prac drogowych przewidywany jest na III kwartał 2013 roku.

Głównymi najemcami Kwadratu będą: hipermarket spożywczy Tesco Extra oraz market budowlany OBI. Inwestor uzgodnił już warunki finansowe z częścią najemców, reprezentujących międzynarodowe oraz krajowe sieci wielkopowierzchniowe. Procesem komercjalizacji zajmuje się firma Colliers International.

Kwadrat będzie największym obiektem handlowym w Polsce północno - wschodniej. Łączna powierzchnia najmu (GLA) wyniesie ok. 51 000 mkw. Obok Tesco i OBI, najemcami Kwadratu będą międzynarodowe sieci handlowe, z których część nie posiada jeszcze sklepów w Białymstoku.
Data otwarcia całego obiektu planowana jest w IV. kwartale 2014 roku. Otwarcie marketu OBI zaplanowano na III. kwartale 2014 r.