Wydruk strony Dla Handlu - www.dlahandlu.pl

Kaufland wycofuje ze sklepów partię pasty marki własnej DentaPlusfakt.pl - 30 lipca 2013 13:10


Sieć Kaufland, dla której jest produkowana pasta DentaPlus dla dzieci, podejrzewa, że opakowanie past o smaku truskawkowy może zawierać bakterie i dlatego wycofuje ze sklepów partię produktu - podał fakt.pl

Chodzi o DentaPlus Żel do zębów dla dzieci w wieku od 2 do 6 lat o smaku truskawkowym. Wycofywana jest partia produktów z datą trwałości do sierpnia 2015 roku.

- Mamy pewność, że podejrzenia co do jakości dotyczą tylko tej jednej partii. Zbadaliśmy dokładnie wszystkie i reszta jest w porządku - zapewnia Jarosław Kaduczak z sieci Kaufland. Podkreśla, że w wycofywanej partii bakteria, jeśli jest, to znajduje się w tubie, a nie samej paście. Jaki dokładnie jest to rodzaj bakterii? Chodzi o tak zwaną enterobakterię, która wywołuje biegunkę i wymioty.

Kaufland twierdzi, że towar znika z półek, bo sieć sama wolała zareagować prewencyjnie w trosce o klientów. - Badamy dokładnie marki własne, które są dla nas produkowane. Stąd wiemy o problemie - mówi Kaduczak.

Produkt można zwrócić w dowolnym markecie Kaufland, bez konieczności okazywania paragonu. Polska pasta została też wycofana z rynku na Słowacji. Nakazał to Słowacki Instytut Zdrowia.