Wydruk strony Dla Handlu - www.dlahandlu.pl

Dynamiczna wymiana walut - komfort dla klientów, zyski dla horeca i handluArtykuł sponsorowany dostarczony przez Six Payment Services - 26 lipca 2013 11:01


Różnorodność dostępnych na rynku usług sprawia, że polscy restauratorzy mogą odpowiadać na praktycznie wszelkie wymagania klientów. Jeśli w lokalu gościmy na przykład grupę Włochów, którzy za posiłek chcieliby zapłacić w Euro - dziś taka możliwość nie jest problemem. Na rynku dostępne są rozwiązania płatnicze umożliwiające restauratorom i właścicielom punktów gastronomicznych oferowanie dynamicznej wymiany walut (DCC) z gwarancją najkorzystniejszego kursu wymiany.

Dynamic Currency Conversion znajduje się na liście najpopularniejszych usług oferowanych przez SIX Payment Services, jednego z największych agentów rozliczeniowych w Europie. W ramach DCC przeliczanych jest kilkadziesiąt najpopularniejszych walut. Transakcja w walucie karty jest możliwa w przypadku płatności kartami Visa, Visa Electron, V PAY, MasterCard oraz Maestro. Sam proces płatności przebiega identycznie jak w przypadku tradycyjnych płatności kartą - restaurator otrzymuje kwotę w swojej walucie. Natomiast klient docenia możliwość wyboru, jaką daje DCC.

W ostatnich latach usługa DCC, oprócz restauracji, zyskuje coraz większą popularność także w sieciach hoteli, punktach gastronomicznych, przygranicznych punktach handlowych czy e-handlu.

Aby pokryć opłaty związane z przeliczeniem walut, w przypadku płatności w walucie karty naliczona zostaje marża, którą SIX Payment Services dzieli się z restauratorem. Przy transakcjach bez DCC restaurator korzyści tych nie osiąga.

Oprócz ewidentnych bezpośrednich korzyści dla przyjmującego płatność, DCC to również wygoda dla posiadacza karty. Nie musi on już przeliczać w pamięci kwoty rachunku z PLN na swoją walutę, często dodatkowo nie wiedząc jaki będzie kurs przeliczenia walut w jego banku. Dynamiczne przeliczenie waluty gwarantuje, że obciążenie na rachunku karty nie zostanie powiększone przez bank o żadane dodatkowe koszty.

Łatwiejsze oszczędzanie z raportem DCC

Z dynamicznym przeliczaniem walut klient ma wpływ na swoją prowizję. Przejrzysty i darmowy raport pomaga wykorzystać potencjał do oszczędzania: podsumowuje wszystkie ważne informacje związane z DCC, jak całkowity obrót z transakcji DCC, liczba transakcji, które można było przeprowadzić z zastosowaniem DCC, czy indywidualna możliwa kwota oszczędności.

Więcej informacji znajduje się na: www.six-payment-services.com/PL/Strony/_home-pl.aspx?nc=635102799924961460