Wydruk strony Dla Handlu - www.dlahandlu.pl

Baltona rozbudowuje strefę handlu na lotnisku w Poznaniudlahandlu.pl - 13 sierpnia 2013 19:52


PHZ Baltona uruchomiła kolejne dwa formaty w strefie wolnocłowej w Porcie Lotniczym Poznań - Ławica. Firma w maju zawarła umowę najmu całej powierzchni handlowo-gastronomicznej w strefie odlotów (1900 mkw.).

Na podstawie umowy Baltona została wyłącznym najemcą powierzchni komercyjnej w strefie odlotów. W skład powierzchni handlowej wchodzą sklepy wolnocłowe, sklepy typu "convenience", salony prasowe i punkty gastronomiczne.

W dniu 8 lipca zostały uruchomione dla podróżnych dwa formaty, w tym sklep w strefie wolnocłowej Duty Free Multistore o powierzchni 498 mkw. z głównymi kategoriami: perfumy i kosmetyki, alkohole, papierosy, słodycze krajowe i zagraniczne oraz produkty regionalne z wydzieloną sekcją i specjalną wizualizacją regionalną - Wielkopolska. Drugim formatem jest kawiarnia w strefie wolnocłowej Coffee Corner (200 mkw.).

Natomiast 9 sierpnia zostały uruchomione dla podróżnych kolejne dwa formaty: butik w strefie wolnocłowej Duty Free Boutique (150m2) oraz sklep w strefie wolnocłowej ZOOM Poland - oferujący produkty regionalne, pamiątki z Polski, z regionu, akcesoria podróżne, książki, prasę, przekąski i napoje.

Ostatni format zamykający strefę handlową Schengen zostanie uruchomiony dla podróżnych na przełomie września i października. Będzie to restauracja w strefie wolnocłowej Travel Chef (340m2). Oferta kulinarna restauracji będzie zawierać elementy tradycji lokalnej kuchni.

Po wyremontowaniu starej części hali odlotów w strefie Non Schengen oferta zostanie uzupełniona o dwa kolejne formaty: Sklep Duty Free Bestseller oraz Kawiarnia Coffee Express (160 m2) ze stoiskiem Corner Dog i klasycznymi amerykańskimi hot- dogami.