Wydruk strony Dla Handlu - www.dlahandlu.pl

Futureal szykuje ekspansję na polskim rynku nieruchomości komercyjnychpropertynews.pl - 19 września 2013 19:57


Węgierska firma Futureal przymierza się do realizacji kolejnych inwestycji na terenie Polski. Jak dowiedział się portal Propertynews.pl, spółka prowadzi obecnie około 10 procesów "due diligence" przy potencjalnych projektach. Łączna wartość inwestycji realizowanych z lokalnymi partnerami może wynieść nawet 100 mln euro.

Firma podchodzi do każdej inwestycji w sposób indywidualny i bardzo elastyczny. Świadczą o tym nasze dotychczasowe projekty, takie jak galeria handlowa Nova Park czy osiedle mieszkaniowe Nowe Bochenka - poinformowała portal Propertynews.pl Joanna Kossowska z biura prasowego firmy.

Firma nie określiła także sprecyzowanego segmentu rynku, na którym będzie działała. W grę wchodzą zarówno projekty biurowe, jak i handlowe oraz mieszkaniowe. Celem programu, zgodnie z zapowiedzią, jest dążenie do ponownego uruchomienia i ukończenia tych realizacji w Europie Środkowej, które uległy spowolnieniu w sytuacji kryzysu finansowego, z powodu braku profesjonalnego wsparcia lub funduszy.

Przy dotychczasowych projektach Futureal wykorzystywał przede wszystkim własne fundusze. Nie jest to jednak zasada, która będzie obowiązywała w najbliższej ekspansji firmy. - Elastyczność jest naszą wizją i największą zaletą - powiedziała