Wydruk strony Dla Handlu - www.dlahandlu.pl

Powstaje europejska platforma do handlu zapasami magazynowymiwww.dlahandlu.pl - 24 września 2013 09:31


W listopadzie ruszy europejska platforma internetowa do handlu zapasami magazynowymi żywności i artykułów DIY - StockonDeals.com. To pierwszy serwis internetowy łączący dostawców oraz nabywców B2B z różnych państw Europy i ułatwiający handel nadwyżkami komercyjnymi. Udział w licytacji ofert jest bezpłatny dla zarejestrowanych firm, które ponoszą jedynie koszty transakcyjne.

StockonDeals jest prostym narzędziem do zakupu i sprzedaży nadwyżek magazynowych, przeznaczonym dla podmiotów reprezentujących działy sprzedaży i zaopatrzenia hurtowni, detalistów oraz innych podmiotów z branży gastronomicznej i DIY. - Pozyskaliśmy już około 20 firm z kilku krajów Europy, zainteresowanych sprzedażą lub zakupem za pośrednictwem StockonDeals - powiedział Thomas B. Olsen, prezes zarządu StockonDeals ApS., właściciela serwisu.

Rejestracja na StockonDeals.com oraz dostęp do platformy dla jej użytkowników są zawsze bezpłatne. To pozwala sprzedawcom na wprowadzenie towarów na aukcję, a nabywcom przeglądanie ofert i udział w licytacji bez kosztów. Strony poniosą jedynie opłatę transakcyjną wynoszącą stały procent od sprzedaży, z góry wliczoną w cenę oferowanych zapasów magazynowych. - Na początku platforma skupiać będzie przedstawicieli branży spożywczej i tzw. DIY. Docelowo chcemy rozszerzać ofertę także na inne sektory rynku - dodaje Thomas B. Olsen. Serwis został już uruchomiony i jest dostępny do wstępnej rejestracji przez potencjalnych sprzedawców i odbiorców.