Wydruk strony Dla Handlu - www.dlahandlu.pl

Restauracje 7th Street: Zauważamy ożywienie w branży gastronomicznejportalspozywczy.pl - 1 października 2013 13:25


Obecnie w naszej sieci działa sześć restauracji, z czego pięć rozpoczęło działalność w tym roku. Obecnie czterech franczyzobiorców poszukuje lokalizacji oraz jeden jest w trakcie remontu lokalu - mówi serwisowi portalspozywczy.pl, Łukasz Błażejewski, właściciel sieci restauracji 7th Street.

- Warto zaznaczyć, że marka 7th Street obecna jest na rynku od dwóch lat, natomiast projekt franczyzowy od ponad roku - dodaje Łukasz Błażejewski.

Jego zdaniem 2013 r. jest lepszym rokiem od poprzedniego, ponieważ odczuwalne jest ożywienie w branży gastronomicznej. - Wraz z ożywieniem zaczęły powstawać nowe restauracje, tak więc wraz ze wzrostem siły nabywczej konsumentów wzrosła liczba możliwości wyboru restauracji, w której konsumenci mogliby wydać swoje pieniądze - tłumaczy właściciel sieci.

Przyznaje, że część restauracji 7th Street radzi sobie znakomicie, a część wymaga nieco większego zaangażowania m.in. w marketing.
Kolejne restauracje sieci będą powstawały w dużych i średnich miastach. - Interesują nas zarówno centra miast, jak i duże osiedla oraz popularne centra handlowe. W przyszłości być może będziemy rozważać zaznaczenie naszej obecności w mniejszych miastach - dodaje Łukasz Błażejewski.

Jednak - jak zaznacza - nie widać na razie wyraźnego trendu spadkowego cen lokali, natomiast na rynku pojawiają się gotowe do przejęcia lokale po restauracjach, które nie utrzymały się na rynku. - Co ciekawe są wśród nich restauracje, które działały na rynku bardzo długo, nawet 15-20 lat. To może oznaczać, że wielu restauratorów nie zauważyło potrzeby zmian, jakich oczekują od nich klienci lub zrobili to za późno - podsumowuje Błażejewski.

7th Street - Bar & Grill to sieć restauracji serwujących dania kuchni amerykańskiej budowana na zasadach franczyzy. Lokale pod szyldem 7th Street można uruchomić w formie baru samoobsługowego (7th Street -Grill & Bar), z daniami serwowanymi w jednorazowych opakowaniach, lub restauracji z pełną obsługą kelnerską i zastawą stołową (Restauracja 7th Street - Grill & Bar).