Wydruk strony Dla Handlu - www.dlahandlu.pl

Tesco uruchomiło pierwszy punkt "Zamów i odbierz"www.dlahandlu.pl - 7 listopada 2013 11:32


Sieć sklepów Tesco uruchomiła pierwszy stacjonarny punkt „Zamów i odbierz". Nowy pomysł Tesco jest połączeniem zakupów internetowych i rozwiązań znanych dotąd z samochodowych restauracji „drive thru".

Usługa „Zamów i Odbierz" działa w 22 hipermarketach Tesco w Polsce. Zamawiając produkty drogą internetową, odbieramy je w punkcie obsługi klienta, bądź na wyznaczonych miejscach parkingowych przy sklepie. Jednak samodzielny punkt „Zamów i odbierz", wyposażony w mini-magazyn, chłodnię i mroźnię, jest już zupełną nowością na polskim rynku. Pierwszy taki punkt ruszył właśnie przy hipermarkecie Tesco Extra w Gliwicach przy ul. Łabędzkiej. Dzięki rozwiązaniu Tesco, możliwe jest połączenie gwarancji świeżości kupowanych produktów z szybkością obsługi i wygodą dla kupujących.

Punkt „Zamów i odbierz" umożliwia odbiór zakupów nawet w ciągu zaledwie 3 minut. Jak wynika z badań Tesco, na jedną wizytę w hipermarkecie w 2012 roku poświęcaliśmy średnio 58 minut.

Korzystając ze strony tesco.pl/ezakupy składamy zamówienie, a następnie wybieramy dogodną dla nas godzinę dostawy. W punkcie „Zamów i Odbierz" przy sklepie odbieramy zamówione zakupy, które trafiają wprost do bagażnika naszego samochodu. Ceny zamawianych drogą internetową produktów są takie same, jak w hipermarkecie, a za skompletowanie zakupów zapłacimy jedyne 48 groszy.

W gliwickim punkcie „Zamów i odbierz" wszystkie niezbędne urządzenia zostały umieszczone w samodzielnym budynku o powierzchni 26 mkw. połączonym z zadaszeniem.

Tygodniowo z usługi Tesco Ezakupy korzysta już kilkanaście tysięcy klientów - mówi Mariusz Nowak, menadżer działu sprzedaży internetowej Tesco. Chcemy wciąż się rozwijać i dostosowywać do oczekiwań naszych klientów. Pierwsze opinie klientów w Gliwicach są pozytywne. Rozważamy zatem możliwość otwarcia podobnych stanowisk w innych miastach - dodaje.