Wydruk strony Dla Handlu - www.dlahandlu.pl

Prologis sprzeda część swoich parków logistycznychpropertynews.pl - 5 lutego 2014 00:33


Firma Prologis chce wykorzystać poprawiającą się sytuację w branży logistycznej. W planach jest m.in. przyspieszenie komercjalizacji obiektów, budowa kolejnych projektów oraz przejęcia już istniejących inwestycji. - Aktywnie poszukujemy kolejnych obiektów i prowadzimy rozmowy z ich właścicielami w celu ich zakupu - mówi w rozmowie z Propertynews.pl Bartosz Mierzwiak, Senior Vice President & Market Officer Prologis Poland.

W tym momencie plany firmy Prologis koncentrują się na kilku kluczowych aspektach.

- Chcemy po pierwsze zapełnić w większym niż obecnie stopniu nasze portfolio 2 mln mkw. powierzchni magazynowych. Walczymy o podniesienie wskaźnika skomercjalizowania o kilka punktów procentowych i w związku z tym agresywnie wejdziemy na rynek w celu poszukiwania i przekonywania najemców - tłumaczy Mierzwiak.

Prologis chce także wykorzystać bank ziemi - zarówno pod kątem rozbudowy, jak i realizacji zupełnie nowych projektów logitycznych.

- Jeśli nie mamy ziemi w jednym z głównych regionów logistycznych Polski - wtedy będziemy chcieli znaleźć odpowiedni grunt, kupić go a następnie zrealizować na nim inwestycję - zapewnia Bartosz Mierzwiak.

Firma planuje wzmocnić swoją aktywność na rynku transakcyjnym.

- Do tego wszystkiego planujemy zakupy i sprzedaż obiektów logistycznych. Są pewne parki, które chcemy sprzedać, bowiem z pewnych względów nie pasują do naszej strategii. Są też obiekty, które chcielibyśmy kupić, aktywnie więc poszukujemy kolejnych obiektów i prowadzimy rozmowy z ich właścicielami w celu ich zakupu - dodaje Senior Vice President & Market Officer Prologis Poland.

Jeśli chodzi o potencjalne lokalizacje działań firmy Prologis, Bartosz Mierzwiak wskazuje pięć głównych regionów, w których grupa chce się rozwijać. - Warszawa, Centralna Polska, Poznań, Górny Śląsk i Dolny Śląsk - to regiony, w których chcemy posiadać najlepsze parki w najlepszych lokalizacjach - tłumaczy.