Wydruk strony Dla Handlu - www.dlahandlu.pl

Kartuzy: 30-proc. obniżka opłat targowych ma ożywić handelkartuzy.info - 24 kwietnia 2014 11:56


Kartuski samorząd robi wszystko, by ożywić handel na miejskich targowiskach. W czasie ostatniej sesji przyjęto nowy, przychylniejszy dla portfela kupców cennik - podają kartuzy.info.

Przyjęty w czasie ostatniej sesji nowy cennik uwzględnia następną, tym razem ok. 30-procentową obniżkę opłat. O wyraźną zmianę ich wysokości wnioskowała komisja rewizyjna.

Chodzi o to, by nie odstraszać sprzedawców, tylko zachęcić ich do handlu na rynku, by pojawiło się tam po prostu więcej osób. 

Zgodnie z nowym taryfikatorem dzienna stawka za każdy metr kwadratowy zajęty pod sprzedaż prowadzoną z kontenera lub pawilonu wynosi 2 zł/dobę. Za handel z ręki, wiadra lub kosza zapłacić trzeba 3 zł, pod namiotem 3,50 zł/m2, zaś za zajęcie ławy lub stołu targowego, w zależności od rodzaju sprzedawanych artykułów - od 3,50 zł do 7 zł/mb. Sprzedaż z auta kosztować ma ryczałtowo 14 zł dla pojazdów o masie całkowitej nieprzekraczającej 3,5 tony, natomiast dla większych samochodów, do 7,5 ton - 21 zł - czytamy w kartuzy.info.