Wydruk strony Dla Handlu - www.dlahandlu.pl

Tesco utrzyma dotychczasowe tempo otwarćportalspozywczy.pl - 11 czerwca 2014 14:49


Prezes Tesco Polska, Ryszard Tomaszewski poinformował w rozmowie z serwisem portalspozywczy.pl,, że sieć planuje w 2014 roku otworzyć podobną liczbę sklepów, co w roku ubiegłym, gdy ruszyło ich 12. W br. powstanie kilka dużych hipermarketów, natomiast reszta to będą sklepy w mniejszym formacie. Tesco już od jakiegoś czasu powoli wchodzi w coraz mniejsze formaty i ten kierunek – zdaniem prezesa sieci - rozwoju zostanie utrzymany w przyszłości.

- Prowadzimy bardzo dokładne badania dotyczące otwierania nowych sklepów. To, czy otworzymy ich 10 czy 15 w skali roku nie jest najważniejsze. Mamy mnóstwo powierzchni, którą możemy dzisiaj dobrze wykorzystać. Są sklepy, które od wielu lat nie przechodziły gruntownej modernizacji - tymczasem niektóre nasze sklepy po remoncie notują wzrosty LfL rzędu 20 proc. - tłumaczy prezes Tesco.

Spore zmiany na rynku detalicznym, w tym dynamiczny rozwój dyskontów i marketów convenience, od pewnego czasu niekorzystnie wpływają na sytuację hipermarketów w Polsce. Zdaniem prezesa Tesco zatrzymanie trendu spadkowego i podniesienie rentowności dużych sklepów będzie sporym wyzwaniem. - Trzeba stale uatrakcyjniać hipermarkety. Dać klientom więcej powodów, by odwiedzali duże sklepy - to może być restauracja na sali sprzedaży czy światy tematyczne z pełnym asortymentem z danej kategorii. Myślę, że w Polsce niewiele zmieni się po przejęciu Reala przez Auchan. Potrzebna jest nowa oferta - klientów nie zachęci do zakupów jedynie zmiana szyldu. - sugeruje Tomaszewski.