Wydruk strony Dla Handlu - www.dlahandlu.pl

Wielobranżowe e-delikatesy wystawione na sprzedażdlahandlu.pl - 25 listopada 2015 09:43


Synergia Owczarek i Tomys Spółka Jawna z siedzibą w Wolsztynie wystawiła na sprzedaż 100 proc. udziałów w wielobranżowych delikatesach internetowych polskimarket.nl (w posiadaniu także sklep polskimarket.de). Spółka poczyniła już przygotowania do jest rozszerzenie działalności o nowe rynki.

Polskimarket.nl działa w Holandii od 2012 roku, a polskimarket.de w Niemczech od października 2014 roku. Klientami są głównie Polacy mieszkający w tych krajach. Przy wysyłce paczek za granicę firma korzysta z brokerów, którzy oferują lokalne stawki przesyłek kurierskich. 

- W ofercie sklepu mamy 120 tys. Produktów. Połowa z nich to artykuły spożywcze, pozostałe to m.in.  kosmetyki, chemia, produkty dla dzieci, produkty dla zwierząt, książki. Przez prawie 4 lata działalności udało nam się zbudować silną i rozpoznawalną markę wśród klientów. Również baza stałych klientów, korzystających stale z naszych usług urosła do sporych rozmiarów. Rocznie sprzedajemy ponad 100 tys. produktów – mówi Krzysztof Tomys, właściciel spółki.

W skład sprzedaży wchodzi: cały system sklepowy, pakiet domen, baza klientów, know-how, kontakty z dostawcami oraz pomoc przy całym procesie migracji.

W 2013 spółka osiągnęła przychody w wysokości 1,4 mln zł, rok później - 1,45 mln zł. W 2015 spółka prognozuje również dodatni wzrost przychodów w porównaniu z rokiem poprzednim.