Wydruk strony Dla Handlu - www.dlahandlu.pl

CH Platan w Zabrzu, którego najemcą jest Auchan sprzedane za 51,8 mln eurodlahandlu.pl - 9 grudnia 2015 11:22


Rockcastle Global Real Estate nabyła od firmy TRIUVA centrum handlowe Platan o łącznej powierzchni 25 336 mkw. zlokalizowane w Zabrzu, na terenie konurbacji górnośląskiej. Wartość transakcji wyniosła 51,8 mln euro.

Platan to centrum handlowe oferujące 25 336 mkw. powierzchni najmu brutto (GLA). Znajduje się w nim 75 lokali handlowych, w tym hipermarket i wiele sklepów odzieżowych i obuwniczych, a także punkty usługowe i gastronomiczne. Kluczowi najemcy to: Auchan, Go Sport, elektromarket RTV Euro AGD, Carry, CCC, Grupa LPP (Reserved, House, Cropp, Sinsay), Deichmann, Rossmann, Sephora, Centro i Vision Express. CH Platan zostało otwarte w 2003 r. i jest niemal w całości wynajęte.

Przy transakcji firmie Rockcastle doradzały firmy Cushman & Wakefield, Weil, Gotshal & Manges oraz CMT. Sprzedającego reprezentowały firmy JLL, Linklaters i Arcadis.

Spiro Noussis, dyrektor generalny Rockcastle Global Real Estate, powiedział: "Dzięki zawartej transakcji w portfelu naszej firmy znajdują się już cztery istniejące centra handlowe oraz dwa powstające obiekty. Rockcastle aktywnie poszukuje kolejnych okazji inwestycyjnych na rynku handlowym w Polsce, które chcielibyśmy zrealizować w 2016 roku”.

James Chapman, Partner i dyrektor działu rynków kapitałowych w Europie Środkowej w firmie Cushman & Wakefield, powiedział: „Ze względu na prognozowane zwiększenie wydatków konsumenckich Polska może odnotować w przyszłości najszybsze tempo wzrostu przychodów z czynszów.”