Wydruk strony Dla Handlu - www.dlahandlu.pl

Prace społeczne za rajd motocyklem po galerii handlowejwyborcza.pl - 23 grudnia 2015 13:48


Tarnowski sąd wymierzył karę ograniczenia wolności 17-latkowi, który urządził sobie rajd motocyklem przez galerię handlową Gemini w Tarnowie. Przez pół roku będzie musiał wykonywać prace społeczne. Podobnie ukarano jego dwóch kolegów - podaje wyborcza.pl.

 

17-letni chłopak w środku dnia wjechał motocyklem crossowym do centrum handlowego, przejechał przez pasaż i wyjechał głównym wejściem. Swój "wyczyn" nagrał kamerą zainstalowaną na kasku, a filmik z przejazdu wrzucił do internetu. 

Policjanci zatrzymali młodocianego motocyklistę kilka dni później. Razem z nim jeszcze pięć innych osób, które pomogły mu w zorganizowaniu rajdu po galerii, otwierając mu kolejne drzwi. Niepełnoletnimi zajął się sąd rodzinny.

Początkowo tarnowska prokuratura zdecydowała, że 17-letni sprawca oraz dwóch pełnoletnich, którzy mu pomagali, nie zostaną ukarani. Do sądu przed wakacjami wystąpiła z wnioskiem o warunkowe umorzenie postępowania wobec nich na dwa lata próby. Argumentowała, że chłopak cieszy się pozytywną opinią w miejscu zamieszkania i w szkole, a rajd był jednorazowym wyskokiem zainspirowanym innym filmikiem znalezionym w sieci. Sam sprawca w śledztwie żałował tego, co zrobił. Sąd nie zgodził się jednak na to i uznał, że 17-latek musi mieć normalny proces.